Σάββατο, 07 Ιανουάριος 2012 22:45
(2 ψήφοι)

Πετούσε "φωτιές" το Πέραμα 3-1 την Κρύα (video)

Μόνο ντέρμπι δεν ήταν τελικά ο αγώνας ανάμεσα στο Πέραμα και την Κρύα αφού η Προοδευτική αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο β' ημίχρονο, επικράτησε εύκολα με 3-1, μένοντας παράλληλα για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη.

Από την άλλη πλευρά η Κρύα πραγματοποίησε ίσως τη χειρότερη της εμφάνιση κάτι που προβλημάτισε τον προπονητή της Νίκο Γκούρα, που δήλωσε μετά το παιχνίδι ότι η ομάδα θα ενισχυθεί με μεταγραφές.

Δυνατά ξεκίνησε τον αγώνα το Πέραμα θέλοντας να δείξει από την αρχή ποιός θα είναι το αφεντικό του παιχνιδιού και το κατάφερε πολύ νωρίς αφού μόλις στο 3' μετά από σέντρα του Μόσχου από αριστερά. ο Ριστάνης από κοντά με πλασέ κάνει το 1-0. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασν δυο πολύ καλές ευκαιρίες να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τους Ριστάνη και Σήτο.

Η Κρύα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 37' όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου από 30μ., απέκρουσε ασθενώς την μπάλα ο Γκουγιάννος αυτή έφτασε στον Διονάτο που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1, σκορ που τελείοωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα και αυτή ήταν το Πέραμα, το οποίο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφτανε με αξιώσεις στην εστία του Βάσιου.

Σε μια από τις πολλές επιθέσεις τους οι γηπέδουχοι στο 72' κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Σήτου από τον Τζόκα, την εκτέλεση του ανέλαβε ο Γιαννόπουλος στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα δίνοντας έτσι το προβάδισμα στο σκορ 2-1 για το Πέραμα.

Στο 78' μετά από σέντρα του Ριστάνη από δεξιά πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας ο Μάντης και με πλασέ έκανε το 3-1 σκορ που δεν άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά του παιχνιδιού.

Διαιτησία: Μπούμπας (Σιαμέτης-Γεωργάκης).

Πέραμα: Γκουγιάννος, Συμεωνίδης ( 83' Καραμούτσος), Τζιάλλας, Τζώρτζης, Τσιρώνης, Σήτος ( 90' Ντεμίρης), Μάντης, Ζήσης, Ριστάνμης ( 80' Γκάγκαλης), Γιαννόπουλος, Μόσχος.

Κρύα: Βάσιος, Φιλίππου, Γκόλιας, Δούβλης Θ. ( 59' Τζόκας), Λαδιάς Π., Λαδιάς Σ. ( 79' Μπάγιας), Κολιός, Δήμος, Ντίνος ( λ.τ.70' Φερούλης), Παπαδόπουλος, Διονάτος.

Επιμέλεια: Χρήστος Καλύβας

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 20 Νοέμβριος 2013 05:45