Κυριακή, 27 Νοέμβριος 2011 18:47
(2 ψήφοι)

Οι αγώνες του Σαββάτου στη Β' κατηγορία (video+photos)

Χαροκόπι-Χρυσοβίτσα  2-1

Μια ακόμα νίκη που το φέρνει πιο κοντά στην επιστροφή του στην Α’ κατηγορία σημείωσε το Χαροκόπι, αυτή τη φορά επί της Χρυσοβίτσας με σκορ 2-1. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Χρήστος Τάτσης που πέτυχε δυο γκολ. Πιο συγκεκριμένα, στο 50’ εκτέλεσε πέναλτι το απέκρουσε ο Ζώτος και στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0, ενώ στο 60’ ανέβασε το δείκτη του σκορ με κεφαλιά . Το μόνο που κατάφερε η Χρυσοβίτσα ήταν να μειώσει στο 90’ σε 2-1 με τον Μπαλαντάνη Κ. Δυο δοκάρια είχε το Χαροκόπι με τους Τάτση και Νούση.

Διαιτησία: Γιώτης (Μπούνας-Γεωργίου)

Χαροκόπι: Αρχοντάκης, Χατζής, Ορμυλιώτης ( 75’ Καβακίδης), Κωστάκης, Κωσταντής, Αντωνίου ( 60’ Κωστακης Σ.), Χάιδος, Τάτσης , Φράγκος ( 46’ Κούτλας), Νούσης, Χουχούμης

Χρυσοβίτσα: Ζώτος, Τζίμας Χ. (25’ λ.τ. Ευθυμιάδης), Κατωγιάννης, Τσιόστας, Μπαλαντάνης Α., Μπαλαντάνης Κ., Μπαλαντάνης Ν., Τζίμας Κ., Μπήτας (78’ Τζαρούχης), Μητρογιάννης, Μπούγιας (65’ Περιστέρης)

Καρδαμήτσια- Κάστρο  2-2

Τη νίκη μέσα από τα χέρια τους έχασαν τα Καρδαμήτσια, που αν και προηγούνταν με 2-1 μέχρι τις καθυστερήσεις, ισοφαρίστηκαν από το Κάστρο χάνοντας την ευκαιρία για μια νίκη που θα τους επέτρεπε να βελτιώσουν σημαντικά τη βαθμολογική τους θέση.

Στο 27’ το Κάστρο άνοιξε το σκορ με τον Κουκουθάκη Ι., για να ισοφαρίσει για τα Καρδαμήτσια στο 40’ ο Μπουκουβάλας. Το 2-1 έκανε ο Κλείτσας στο 52’, όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Χριστακόπουλος  διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαιτησία: Κολιάκη (Γώγου-Κωσταντινή). Απέβαλε με 2η κίτρινη κάρτα τον Λώλη.

Καρδαμήτσια: Νταβώνης, Ζαρίδης ( 38’ Πάκος Ι.), Κώστας, Τσιότσικας (52’ Λούπας), Πάκος, Καραγιάννης( 78’ Τσιακτσίρας), Κλείτσας, Χριστογούλας, Μπουκουβάλας, Λώλης, Παπαϊωάννου.

Κάστρο: Διαμάντης, Γεωργάκης, Καραγιάννης ( 70’ Σιώκος), Καινούργιος, Διαμάντης Χ., Παπακωσταντίνου, Γκογιάννος, Τζώρτζης, Χριστακόπουλος, Κουκουθάκης Ε., Κουκουθάκης Ι.

Επιμέλεια: Χρήστος Καλύβας

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 27 Νοέμβριος 2011 19:26