Σάββατο, 17 Οκτώβριος 2015 21:18
(1 Ψήφος)

Δεύτερη σερί νίκη, Πήγασος-Αστέρας 0-3 (photos)

Με νίκη συνέχισε και στην δεύτερη αγωνιστική η ομάδα του Αστέρα, η οποία νίκησε 0-3 την ομάδα του Πήγασου, χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.

Η ομάδα του κ. Τάτση είχε την υπεροχή καθ όλη την διάρκεια του ματς και κατάφερε να πετύχει τρία γκολ.

Ο Αστέρας είχε στο 12΄ ευκαιρία με τον Βλέτσα, με την μπάλα όμως να μην βρίσκει τα δίχτυα. Ο ίδιος παίκτης άνοιξε το σκορ στο 30΄ με ωραίο σουτ.

Στην επανάληψη το σκηνικό παρέμενε το ίδιο, με τον Αστέρα να πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα με τον Ντόντορο στο 55΄ και την ομάδα του Πήγασου να μην μπορεί να αντιδράσει. Λεπτά αργότερα ο Πρέμος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι,καθώς απέκρουσε ο Χαραλάμπους, πέτυχε όμως το τελικό 0-3 στην λήξη του παιχνιδιού.

Διαιτησία: Αντωνίου (Αποστόλου-Βασδέκης).

Πήγασος (Αντωνίου): Χαραλάμπους, Ντρίτσος, Καρράς Χ., Καρράς Γ., Χαραλαμπόπουλος, Μαλίκης, Αποστολίδης, Γκούβας, Παπαχρήστου, Παππάς, Μπουκουβάλας.

Αγωνίστηκαν  και οι: Πανάγης, Ντασιάκης, Τζοβάρας, Πανάγου, Τζουμάκας, Αποστολίδης.

Αστέρας (Τάτσης):Λαδιάς, Τόλης, Ντούκας, Μπούκας, Χάϊδος, Πάλλης, Βλέτσας, Τασιούλας, Ζυγουρόπουλος, Πρέμος, Αρλέτος.

Αγωνίστηκαν και οι:Ντόντορος, Σιανάβας, Παπουτσής, Χάϊδας, Γκίζας.