Σάββατο, 06 Δεκέμβριος 2014 12:58
(1 Ψήφος)

Πήραν το ντέρμπι οι Ελπίδες, 1-2 την Ανατολή (photos)

Η ομάδα των Ελπίδων ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι με την Ανατολή επικρατώντας εκτός έδρας με 1-2.

Σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Ανατολής ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 27' με τον Μελιγγιώτη Ν.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του αγώνα και στο 42' ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Τάτση παρά την προσπάθεια του Τασιούλα να αποκρούσει την μπάλα.

Στο 47' ο Βαλάκος με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-2.

Η συνέχεια ανήκει αποκλειστικά στην ομάδα των Ελπίδων που είχε ευκαιρίες να πετύχει και άλλο γκολ.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν μια σπουδαία νίκη.

Διαιτησία: Σιαμέτης (Ζιάκας-Πεχλεβανούδης).

Ανατολή: Τασιούλας, Γκεσούλης (58' Σραηγιαννίδης), Σκαμνέλος, Γερούκαλης, Λώλης, Τζώρτζης, Ντασούρης (74' Σερβετάς), Γκόγκος, Μελιγγιώτης Ν., Μελιγγιώτης Θ., Τσιλιγιάννης.

Ελπίδες: Γιαννής, Νούτσος, Παππάς, Κασίμης, Κώστας, Κλεισούρας, Βαλάκος, Μπόμπας, Τάτσης, Κατζιώτης (54' Πήλιος), Γρίβας (62' Αστράι).