Παρασκευή, 19 Αύγουστος 2011 20:10
Αξιολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

H κλήρωση Α' ερασιτεχνικής και κυπέλλου (videos)

Με μοναδικό ερωτηματικό την συμμετοχή της Ελεούσας πραγματοποιήθηκε χθες στα γραφεία της ΕΠΣΗΠ  η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α’  κατηγορίας.
Δυο είναι τα σημαντικά στοιχεία του φετινού πρωταθλήματος:
1)    Όποιος παίκτης τιμωρείται από τρεις αγωνιστικές και πάνω θα υπάρχει πρόστιμο που θα ξεκινάει από 30 ευρώ και ανάλογα τις αγωνιστικές θα αυξάνεται, κάτι στο οποίο αντέδρασαν έντονα οι ομάδες και
2)    Αν ένας παίκτης που είναι γεννημένος το ημερολογιακό έτος 1996-97 γίνει αλλαγή θα πρέπει να αντικατασταθεί από παίκτη κάτω των 20 ετών ανεξαρτήτως αν εκείνη την στιγμή αγωνίζονται τρείς παίκτες κάτω των 20 ετών στην ομάδα.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:   

1η και 16η αγωνιστική

Κατσικά-Μικρασιάτες
Ατρόμητος-Ανατολή
Βελισσάριο-Ροδοτόπι
Λαψίστα-Κουτσελιό
Ηλιόκαλη-Ελεούσα
Μουσιωτίτσα –Πεδινή
Κρύα-Πέραμα
Καλπάκι-Βουνοπλαγιά

2η και 17η αγωνιστική


Ατρόμητος-Κατσικά
Μικρασιάτες-Βελισσάριο
Ανατολή-Λαψίστα
Ροδοτόπι-Ηλιόκαλη
Κουτσελιό-Μουσιωτίτσα
Ελεούσα-Κρύα
Πεδινή-Βουνοπλαγιά
Πέραμα-Καλπάκι

3η και 18η αγωνιστική


Κατσικά-Βελισσάριο
Λαψίστα-Ατρόμητος
Ηλιόκαλη-Μικρασιάτες
Μουσιωτίτσα-Ανατολή
Κρύα-Ροδοτόπι
Βουνοπλαγιά-Κουτσελιό
Καλπάκι-Ελεούσα
Πεδινή-Πέραμα

4η και 19η αγωνιστική

Λαψίστα-Κατσικά
Βελισσάριο-Ηλιόκαλη
Ατρόμητος-Μουσιωτίτσα
Μικρασιάτες-Κρύα
Ανατολή-Βουνοπλαγιά
Ροδοτόπι-Καλπάκι
Κουτσελιό-Πέραμα
Ελεούσα-Πεδινή

5η και 20η αγωνιστική

Κατσικά-Ηλιόκαλη
Μουσιωτίτσα-Λαψίστα
Κρύα-Βελισσάριο
Βουνοπλαγιά-Ατρόμητος
Καλπάκι-Μικρασιάτες
Πέραμα-Ανατολή
Πεδινή-Ροδοτόπι
Κουτσελιό-Ελεούσα

6η και 21η αγωνιστική

Μουσιωτίτσα-Κατσικά
Ηλιόκαλη-Κρύα
Λαψίστα-Βουνοπλαγιά
Βελισσάριο-Καλπάκι
Ατρόμητος-Πέραμα
Μικρασιάτες-Πεδινή
Ανατολή-Ελεούσα
Ροδοτόπι-Κουτσελιό

7η και 22η αγωνιστική

Κατσικά-Κρύα
Βουνοπλαγιά-Μουσιωτίτσα
Καλπάκι-Ηλιόκαλη
Πέραμα-Λαψίστα
Πεδινή-Βελισσάριο
Ελεούσα-Ατρόμητος
Κουτσελιό-Μικρασιάτες
Ανατολή-Ροδοτόπι

8η και 23η αγωνιστική

Βουνοπλαγιά-Κατσικά
Κρύα-Καλπάκι
Μουσιωτίτσα-Πέραμα
Ηλιόκαλη-Πεδινή
Λαψίστα-Ελεούσα
Βελισσάριο-Κουτσελιό
Ατρόμητος-Ροδοτόπι
Μικρασιάτες-Ανατολή

9η και 24η αγωνιστική

Κατσικά-Καλπάκι
Πέραμα-Βουνοπλαγιά
Πεδινή-Κρύα
Ελεούσα-Μουσιωτίτσα
Κουτσελιό-Ηλιόκαλη
Ροδοτόπι-Λαψίστα
Ανατολή-Βελισσάριο
Μικρασιάτες-Ατρόμητος

10η και 25η αγωνιστική


Πέραμα-Κατσικά
Καλπάκι-Πεδινή
Βουνοπλαγιά-Ελεούσα
Κρύα-Κουτσελιό
Μουσιωτίτσα-Ροδοτόπι
Ηλιόκαλη-Ανατολή
Λαψίστα-Μικρασιάτες
Βελισσάριο-Ατρόμητος

11η και 26η αγωνιστική


Κατσικά-Πεδινή
Ελεούσα-Πέραμα
Κουτσελιό-Καλπάκι
Ροδοτόπι-Βουνοπλαγιά
Ανατολή-Κρύα
Μικρασιάτες-Μουσιωτίτσα
Ατρόμητος-Ηλιόκαλη
Βελισσάριο-Λαψίστα

12η και 27η αγωνιστική


Ελεούσα-Κατσικά
Πεδινή-Κουτσελιό
Πέραμα-Ροδοτόπι
Καλπάκι-Ανατολή
Βουνοπλαγιά-Μικρασιάτες
Κρύα-Ατρόμητος
Μουσιωτίτσα-Βελισσάριο
Ηλιόκαλη-Λαψίστα

13η και 28η αγωνιστική

Κατσικά-Κουτσελιό
Ροδοτόπι-Ελεούσα
Ανατολή-Πεδινή
Μικρασιάτες-Πέραμα
Ατρόμητος-Καλπάκι
Βελισσάριο-Βουνοπλαγιά
Λαψίστα-Κρύα
Ηλιόκαλη-Μουσιωτίτσα

14η και 29η  αγωνιστική

Ροδοτόπι-Κατσικά
Κουτσελιό-Ανατολή
Ελεούσα-Μικρασιάτες
Πεδινή-Ατρόμητος
Πέραμα-Βελισσάριο
Καλπάκι-Λαψίστα
Βουνοπλαγιά-Ηλιόκαλη
Κρύα-Μουσιωτίτσα

15η  και 30η αγωνιστική

Κατσικά-Ανατολή
Μικρασιάτες-Ροδοτόπι
Ατρόμητος-Κουτσελιό
Βελισσάριο-Ελεούσα
Λαψίστα-Πεδινή
Ηλιόκαλη-Πέραμα
Μουσιωτίτσα-Καλπάκι
Κρύα-Βουνοπλαγιά

•    Την Τρίτη 23 Αυγούστου θα αποφασιστεί από το Δ.Σ. της Ε.Π.Ο. αν η Ελεούσα έχει δικαίωμα συμμετοχής στο πρωτάθλημα, διότι από την περσινή σεζόν οφείλει από πρόστιμα το ποσό των 5.500 ευρώ. Βεβαίως η επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΣΗΠ το γνώριζε και όφειλε να μην δεχτεί την Ελεούσα, ωστόσο προχώρησε στην κλήρωση μόνο της Α’ κατηγορίας. Για τη Β΄ κατηγορία σε περίπτωση που η Ελεούσα αποβληθεί από το πρωτάθλημα θα γίνει αγώνας μπαράζ ανάμεσα στα Καμποχώρια και τους Χουλιαράδες για το ποια ομάδα θα πάρει τη θέση της. Το ίδιο θα γίνει και στη Γ’ κατηγορία ανάμεσα στους Ανάργυρους και τον Πήγασο.

Κλήρωση κυπέλλου ερασιτεχνών


Πολλά είναι τα δυνατά ζευγάρια που έβγαλε η κληρωτίδα για το κύπελλο ερασιτεχνών που ξεκινάει το Σαββατοκύριακο 27 και 28 Αυγούστου. Τα  ζευγάρια έχουν ως εξής:

Σταυράκι-Θεριακήσι
Βελισσάριο-Πεδινή
Αμπελιά-Καστρίτσα
Ραφταναίοι-Κοσμηρά
Σερβιανά-Δαφνούλα
Μουζακαίοι-Βαρυάδες
Μαβίλης-Μουσιωτίτσα
Συρράκο-Λογγάδες
Μέτσοβο-Χρυσοβίτσα
Κάστρο-Επισκοπικό
Ηλιόκαλη-ΠΑΣ Γιάννινα (7/9)
Ανατολή-Χαροκόπι
Πλατανιά-Χουλιαράδες
Αμπελόκηποι-Κατσικά
Μικρασιάτες-Κουτσελιό
Ροδοτόπι-Βουνοπλαγιά
Ατρόμητος-Αμφιθέα
Ολυμπιακός Ι.-Καρίτσα
Ζωοδόχος-Λαψίστα
Κόνιτσα-Κρύα
Αγρ. Αστέρας-Ασβεστοχώρι
Καλπάκι-Πέραμα
Καμποχώρια-Κόντσικα
Π.Α.Ο. Ιωαννίνων-Γραμμένο
Ρίζα-Ζίτσα
Νησί-Πωγωνάτος
Π.Α.Ο.Κόνιτσας-Αγ.Μαρίνα
Κεφαλόβρυσο-Καρυές
Δαβάκης-Ελεούσα
*Σε περίπτωση που αποβληθεί η Ελεούσα ο Δαβάκης θα περάσει χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση.  

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 20 Αύγουστος 2011 05:32

Σχετικά άρθρα (ανά ετικέτα)

επιστροφή στην κορυφή