Με πρωταγωνιστή τον Μαργιόλα, Σταυράκι-Χουλιαράδες 2-0 (video)

26.09.2021 Αναγνώστηκε 643 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαργιόλα που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του το Σταυράκι πήρε τη νίκη με 2-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στον Α’ όμιλο της Α’ κατηγορίας.

Με πρωταγωνιστή τον Μαργιόλα, Σταυράκι-Χουλιαράδες 2-0  (video)
Καλύβας
Χρήστος Καλύβας

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Κώστα Ναθαναήλ ήταν καλύτερη και σε αυτό έπαιξε ρόλο και το γρήγορο γκολ που ήρθε μόλις στο 5’ με τον Τούση να κάνει τη σέντρα και τον Μαργιόλα με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Σουτ του Μαργιόλα στο 11' η μπάλα στην αγκαλιά του Πρινέα.

Μεγάλη ευκαιρία στο 33’ για το Σταυράκι με τον Μαργιόλα και τον Ντόντη να παίζουν το 1-2 ο τελευταίος έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 38' κεφαλιά του Μαργιόλα η μπάλα λίγο άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε πιο ανοιχτό παιχνίδι με ευκαιρίες εκατέρωθεν ενώ δεν δόθηκε και πέναλτι στο Σταυράκι σε ανατροπή του Μαργιόλα.

Ο Μαργιόλας που ήταν πηγή κινδύνων για τους Χουλιαράδες στο 60’ έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι Χουλιαράδες απείλησαν με τον Ζιώγα να κάνει το σουτ και τον Γκάτζιο να αποκρούει τα μπάλα.

Νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 62’ με τον Καφενζή να σουτάρει και πάλι ο Γκάτζιος απέκρουσε τη μπάλα.

Στο 68’ ο Λαλάι εκτέλεσε φάουλ αλλά ο Πρινέας έδιωξε στη γωνιά του σωτήρια.

Στο 77’ ο Γκούβας ανατρέπει τον Μαργιόλα με τον διαιτητή όμως να μη δίνει το πέναλτι.

Στο 82’ ο Ντόντης έκανε τη σέντρα και ο Ζενέλης προ κενής εστίας δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 85΄ο Μαργιόλας μετά από βολέ του τερματοφύλακα βρέθηκε σε θέση βολής και έκανε το 2-0

Η τελευταία καλή στιγμή ανήκει στους Χουλιαράδες στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Παπαστράτο να κάνει το σουτ και τον Γκάτζιο να αποκρούει.

Διαιτησία: Μαγγιώρος (Μωυσιάδης-Λιόντος).

Σταυράκι: Γκάτζιος, Βούλγαρης, Κολιός, Παργινός (50’ Ζενέλης), Καπατσέλης, Λαλάι, Τσακανίκας, Αθανασίου, Τούσης (60’ Γιώτης), Μαργιόλας, Ντόντης (81’ Μιχάλης).

Χουλιαράδες: Πρινέας, Γκούβας, Μήτσης, Χήτας (46’ Σκάρπος), Τζουρμανάς, Ντίνος (55’ Ζώνιος), Καφενζής, Πανούσης (77’ Κιτσάκης), Παπαστράτος, Στεργίου (67’ Ναστούλης), Χαλιάσος (46’ Ζιώγας Σ.).