Ξεκίνημα με το δεξί για την Αμφιθέα, 0-1 την Πεντέλη (video+photos)

25.09.2021 Αναγνώστηκε 668 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Ένα γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για την Αμφιθέα να πάρει τη νίκη 0-1 από την Πεντέλη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στο Α’ όμιλο της Β’ κατηγορίας.

Καλύβας
Χρήστος Καλύβας

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αφού οι δύο ομάδες έδειξαν να είναι επηρεασμένες από την πολύμηνη διακοπή του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε κάποιες καλές στιγμές πλην του γκολ όταν σε γέμισμα μέσα στη μεγάλη περιοχή του Λαμπρίδη ο Ντέτσικας στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός ήταν καλύτερος με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν.

Διαιτησία: Ντάρας (Μπουμπουγιάννης-Τσίτος)

Πεντέλη: Λαμπρίδης, Θανάσης (46’ Διβιδης 46'),Καπρινιώτης(Τσιγαρίδας) , Λικάι (65’Βλάχος) Ντέτσικας (70’ Δήμου), Δήμος, Νάτσης, Μίχος, Χαρίσης, Κώτσης, Γκούζος (46' Θωμόπουλος)

Αμφιθέα: Γκουγιάννος, Ανδρέου, Καραγιάννης (83’ Αυγέρης), Παπάζης, Φάης, Τσουμάγκας, Γκούβας, Γκίτσας, Σδούκος (46’ Κολόκα), Βλαχόπουλος (90’ Ταμβάκος), Μηλιώτης (46’ Μήτος).