Ματσάρα στο Μάντσεστερ, άνετα Μπαρτσελόνα και Τσέλσι

25.11.2014 Αναγνώστηκε 1051 φορές

Έσπασαν καρδιές στο Σίτι οφ Μάντσεστερ στην αναμέτρηση της Σίτι με την Μπάγερν, ενώ άνετες νίκες είχαμε για Μπαρτσελόνα στην Κύπρο με ΑΠΟΕΛ και Τσέλσι με αντίπαλο την Σάλκε στην Γερμανία.

Στο Μάντσεστερ οι "πολίτες" πήγαν από την κόλαση στον παράδεισο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σέρχιο "Κουν" Αγκουέρο που πέτυχε χατ-τρικ και έστειλε την ομάδα του στον παράδεισο με νίκη 3-2 με τους Βαυαρούς να προηγούνται στο ημίχρονο με 2-1 πετυχαίνοντας και εκείνοι την δική τους ανατροπή από το 1-0 του Αργεντινού άσου των Άγγλων.

Χατ-τρικ είχαμε και από τον Λέο Μέσι στο άνετο 0-4 των Καταλανών στην Κύπρο εκεί όπου ο Σουάρες άνοιξε το σκορ για να έρθει ο Μέσι να σκοράρει τρεις φορές. Το αποτέλεσμα αυτό αναγκάζει την κυπριακή ομάδα να πάει για την νίκη στην Ολλανδία απέναντι στον Άγιαξ για να εξασφαλίσει την 3η θέση. Στη Γερμανία καταιγιστική η Τσέλσι συνέτριψε με 5-0 την Σάλκε, ενώ στα ματς που άνοιξαν την αυλαία Τσσκα και Ρόμα έμειναν στο 1-1, ενώ η Πόρτο πέρασε με 0-3 από την έδρα της ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ.

Τέλος διακοπή υπήρξε στην αναμέτρηση στο Ζοζέ Αλβαλάδε μεταξύ Σπόρτινγκ και Μάριμπορ λόγω μπλάκ-άουτ στην τάση του ρεύματος με συνέπεια να καθυστερήσει κοντά μια ώρα η επανέναρξη. Τελικά η ζημιά αποκαταστάθηκε με την ομάδα της Λισσαβόνας να επικρατεί με 3-1.