Το 2/2 για τον ΠΑΣ Γιάννινα, 3-0 σετ την Κομοτηνή

05.05.2022 Αναγνώστηκε 3366 φορές

Ακόμη μία επιτυχία σημείωσε στο τουρνουά ανόδου στην Α2 Βόλει των Γυναικών ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε με 3-0 σετ του ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής στο Κλειστό Γυμναστήριο της Λιμνοπούλας.

Ο ΠΑΣ σημείωσε τη δεύτερη του νίκη στο τουρνουά μετά από αυτή με αντίπαλο τον ΓΣ Γρεβενών και προετοιμάζεται για τον κρίσιμο αυριανό αγώνα με τον ΟΠΑΘ Περσέα στις 18.00.

Το Σάββατο οι παίκτριες του ΠΑΣ έχουν ρεπό, ενώ την Κυριακή θα παίξουν με την ΑΕΛ, η οποία  κέρδισε με 3-1 σετ σήμερα  τον ΓΣ Γρεβενών.
Το παιχνίδι με αντίπαλο την Κομοτηνή αποδείχτηκε σε παράσταση για έναν ρόλο, με τις παίκτριες του ΠΑΣ Γιάννινα να παίρνουν άνετα το πρώτο σετ(25-8) και το δεύτερο σετ (25-6), πιστεύοντας πώς θα κάνουν περίπατο κόντρα στην Κομοτηνή.

Στο τρίτο σετ με το σκορ στο 24-14, οι παίκτριες του ΠΑΣ κάπως μπλόκαραν με αποτέλεσμα η Κομοτηνή να μειώσει σε 24-21. Τελικά, μετά από δυο τάιμ-άουτ της Μαρίας Μπράγια, η γιαννιώτικη ομάδα πήρε και πάλι τα πάνω της καθαρίζοντας το παιχνίδι.
Τα σετ: 25-8, 25-6, 25-21

Φωτο: Χρήστος Τσόντζος