Σπουδαία νίκη για Α.Σ Γιάννενα, 2-3 σετ τον Ηρακλή Γέφυρας

13.11.2021 Αναγνώστηκε 1096 φορές

Σπουδαία νίκη με 2-3 σετ επί του Ηρακλή Γέφυρας στη Θεσσαλονίκη πέτυχε η ομάδα του Α.Σ. Γιάννενα για την 4η αγωνιστική της Α2 Βόλεϊ των Γυναικών.

Η ομάδα των Ιωαννίνων έδωσε συνέχεια στο νικηφόρο παιχνίδι με αντίπαλο τον Ε.Ο. Σταυρούπολης την περασμένη αγωνιστική στη Λιμνοπούλα και σήμερα πήρε μία νίκη που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Ο Α.Σ Γιάννενα  ξεκίνησε μουδιασμένα το παιχνίδι χάνοντας εύκολα το πρώτο σετ με 25-16, αλλά η αντίδρασή του στη συνέχεια ήταν έντονη και με βελτίωση σε όλους τους τομείς έφτασε να προηγείται με 2-1 σετ. Η γηπεδούχος ομάδα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με το υπέρ της 25-19 στο τέταρτο σετ πήγε το παιχνίδι στο τάι-μπρέικ. Εκεί οι Γιαννιώτισσες έδειξαν και πάλι χαρακτήρα και πήραν οριακά το σετ με 16-18 και μαζί τη νίκη.

Τα σετ: 25-16, 18-25, 18-25, 25-19, 16-18.