Πρώτη ήττα (1-3) για την Κ 17 από τον Άρη (video)

27.09.2021 Αναγνώστηκε 620 φορές #ΠΑΣ Γιάννινα

Την πρώτη ήττα γνώρισε χθες η Κ 17 του ΠΑΣ Γιάννινα χάνοντας 1-3 από τον Άρη στη μετά Μπόλου εποχή και στο ντεμπούτο του Γιάννη Λώλη ως πρώτος προπονητής.

Καλύβας
Χρήστος Καλύβας

Το παιχνίδι ήταν αρκετά δυνατό με τους φιλοξενούμενους δυστυχώς να έχουν μια συμπεριφορά που δεν πρέπει σε παίκτες αυτής της ηλικίας.

Στο πρώτο 25λεπτο ο Άρης ήταν καλύτερος και άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια ο ΠΑΣ ισορρόπησε είχε δοκάρι, ισοφάρισε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου αλλά τα λάθη στοίχισαν την ήττα.

Στο 6’ σουτ του Τσαλίκογλου η μπάλα άουτ.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 9’ του Τσαλίκογλου ο Τσομπάρης πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

Στο 11’ μετά από λάθος της άμυνας του ΠΑΣ ο Μακρής κάνει τα 0-1.

Ο Ζλάτκος στο 13’ κάνει το σουτ και ο Μάντζιος αποκρούει τη μπάλα.

Στο 20' ο Παύλου ανέτρεψε τον Τσαλίκογλου με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

Στο 23’ σουτ του Βλέτσα απέκρουσε τη μπάλα ο Γεωργιάδης.

Στο 29’ ο Λυκόπουλος έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 45’ σέντρα του Αλμυρά κεφαλιά του Τσαλίκογλου η μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ ισοφάρισε με μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 47’ με τον Σάλο.

Στο 49’ σουτ του Βλέτσα μπλόκαρε τη μπάλα ο Γεωργιάδης.

Παρά την πίεση που άσκησε ο ΠΑΣ για να πετύχει το δεύτερο γκολ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 79’ σε ανατροπή του Σταυρόπουλου από τον Λώλη, το εκτέλεσε εύστοχα ο Τανούλης κάνοντας τα 1-2.

Στο 89΄ο Παπαωνσταντίνου κάνει στην αντεπίθεση το 1-3.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα Αυγίδης για αντιαθλητικό παιχνίδι.

Μετά το τέλος του αγώνα οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Άρη κατευθύνθηκαν προς την κερκίδα προκαλώντας του φιλάθλους του ΠΑΣ δίνοντας ειρωνικά φιλάκια, δείχνοντας με τα δάχτυλα τους τα τρία γκολ που δέχθηκε ο ΠΑΣ και φιλώντας το σήμα στη φανέλα τους, ενώ κατά τη διάρκεια του αγώνα και γονείς που παρακολουθούσαν το παιχνίδι έβριζαν τους διαιτητές. Είναι κρίμα σε αυτές τις ηλικίες να υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές παικτών σε μια ιστορική ομάδα όπως είναι ο Άρης.

Διαιτησία: Τζόβας (Γκέλης-Πάνος)

ΠΑΣ Γιάννινα: Μάντζιος, Αθανασίου, Κύργιος, Ντώνος, Παύλου, Λώλης (87’ Τσίτσας), Βλέτσας (87’ Τσαλούας), Χρήστου (75’ Μυρόγλου), Λυκόπουλος (75’ Πλασκασοβίτης), Καφενζής (63’ Πάκος), Σάλο.

Άρης: Γεωργιάδης, Σεβαστίδης, Παπακωνσταντίνου, Τσομπάρης, Τανούλης, Κοντονικολάου (87’ Καζαντζίδης), Μακρής, Αλμυράς, Ζλάτκος (56’ Σταυρόπουλος), Τσαλίκογλου (77’ Αυγίδης), Αλεξίου (46’ Αμπεριάδης).