Νίκησε ο Παναθηναϊκός, ισοπαλία ο ΟΦΗ

17.02.2022 Αναγνώστηκε 265 φορές #ΠΑΣ Γιάννινα

Τρεις εξ' αναβολής αναμετρήσεις της Super League πραγματοποιήθηκαν χτες με έντονο ενδιαφέρον τόσο για τη μάχη των play off όσο και για τη μάχη της παραμονής. Ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 0-3 τον ουραγό Απόλλωνα στη Ριζούπολη και έφτασε τον ΠΑΣ στους 36 βαθμούς.

Πρώτο χρονικά έγινε το παιχνίδι στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 1-0 της Λαμίας με γκολ του Ντιαγκό και έφτασε τους 25 βαθμούς, βάζοντας γερές βάσεις για την παραμονή του στην κατηγορία. Ατρόμητος και ΟΦΗ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2 στο Περιστέρ σε μια αμφίρροπη αναμέτρηση. Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο μέρος, όμως οι Κρητικοί ισοφάρισαν με δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο στην επανάληψη. Τέλος, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 0-3 του Απόλλωνα στη Ριζούπολη με δύο κερδισμένα πέναλτι στο πρώτο τέταρτο του αγώνα και βύθισε ακόμα περισσότερο την ομάδα της Ριζούπολης.

Ο Παναθηναϊκός ισοβαθμεί πλέον με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους 36 βαθμούς, υπερτερεί όμως την ισοβαθμία καθώς κέρδισε 2-0 στη Λεωφόρο τους Γιαννιώτες, ενώ ο ΠΑΣ είχε κερδίσει με 1-0 στο Ζωσιμάδες τον περασμένο Σεπτέμβριο. Πλέον, οι δύο ομάδες έχουν τον ίδιο αριθμό αγώνων, ενώ ο ΟΦΗ με τον βαθμό που πήρε χτες στο Περιστέρι ανέβηκε στους 33 βαθμούς.