Θεσπρωτός: Με Βέροια ή Χανιά στην 4η φάση του Κυπέλλου

20.09.2022 Αναγνώστηκε 148 φορές

Με τη συμμετοχή των ομάδων της Super League 2 διενεργήθηκε σήμερα η κλήρωση της τρίτης και τέταρτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Θεσπρωτός προκρίνεται άνευ αγώνα στην 4η φάση, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει στην Ηγουμενίτσα τον νικητή του ζευγαριού Βέροια - Χανιά.

 

Θεσπρωτός: Με Βέροια ή Χανιά στην 4η φάση του Κυπέλλου

Από την άλλη, ο Κυπελλούχος της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας Τηλυκράτης θα αντιμετωπίσει στην 3η φάση τον ΟΦ Ιεράπετρας και αν προκριθεί στην 4η φάση θα αντιμετωπίσει στη Λευκάδα τον νικητή του ζευγαριού Απόλλων Σμύρνης-Κηφισιά. 

Τα ζευγάρια της τρίτης φάσης είναι τα εξής:

1. Τηλυκράτης-Ο.Φ. Ιεράπετρας

2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Νικητής αγώνα Πανθρακικός- Αλεξανδρούπολη
3. Βέροια-Χανιά
4. Ηρακλής-Νίκη Βόλου
5. Μακεδονικός-Αναγέννηση Καρδίτσας
6. Νικητής αγώνα Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας - ΑΕΛ
7. Νικητής αγώνα Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός - Αλμωπός Αριδαίας
8. Νικητής αγώνα Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης - Παναχαϊκή
9. Καλαμάτα-Προοδευτική
10. Απόλλων Σμύρνης-Κηφισιά
11. Διαγόρας-Απόλλων Πόντου
12. Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
13. Άγιος Νικόλαος-Επισκοπή
14. Νικητής αγώνα Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου - Νικητή αγώνα ΑΕΠ Κοζάνης - Ελασσόνα
15. Νικητής αγώνα Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς - Καλλιθέα
16. Ιωνικός Ιωνίας-Νικητή αγώνα ΑΕΡ Αφάντου - Διαγόρας Βραχνέικων
17. Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης

Άνευ αγώνα: (Α) Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, (Β) Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή Απόλλων Παραλιμνίου, (Γ) Θεσπρωτός.

Τα ζευγάρια της τέταρτης φάσης είναι τα εξής:

Τηλυκράτης / ΟΦ Ιεράπετρας - Απόλλων Σμύρνης / Κηφισιά
Θεσπρωτός - Βέροια / Χανιά
Μακεδονικός / Αναγέννηση Καρδίτσας - Διαγόρας/ Απόλλων Πόντου
Απόλλων Λάρισας / Εργοτέλης - Ηλιούπολη / Ερμής Μελιγούς - Καλλιθέα
Ηρακλής / Νίκη Βόλου - Άγιος Νικόλαος / Επισκοπή
Αλμυρός ή Απόλλων Ευπαλίου / ΑΕΠ Κοζάνης ή Ελασσόνα - ΠΑΟΚ Κρηστώνης / Πανθρακικός ή Αλεξανδρούπολη
* Σε περίπτωση που προκριθεί Κυπελλούχος ΕΠΣ αυτομάτως θα είναι γηπεδούχος κόντρα σε ομάδα της Super League 2

Πρόκριση άνευ αγώνα στον πέμπτο γύρο
Βύρων Καβάλας / ΠΟ Φήκης - Παναχαϊκή
Άρης Βούλας ή Νέα Αρτάκη / Ναυπακτιακός Αστέρας - ΑΕΛ
Αιγάλεω - Πανσερραϊκός
Ιωνικός Ιωνίας - Α.Ε.Ρ. Αφάντου / Διαγόρας Βραχνέικων
ΠΑΟ Βάρδας - Πανελευσινιακός
Καλαμάτα - Προοδευτική
Αστέρας Πετριτή - Απόλλων Παραλιμνίου
Αστήρ Σταυρού / Βατανιακός - Αλμωπός Αριδαίας

 

Σχολιασμος