Ισοπαλία για τον Καραϊσκάκη Άρτας, ευρεία νίκη για Θεσπρωτό(video)

29.11.2021 Αναγνώστηκε 317 φορές

Ισόπαλος με τον Παναθηναϊκό Β’(2-2) αναδείχτηκε ο Καραϊσκάκης Άρτας για την 5η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου στη Super League 2, ενώ για τον Βόρειο Όμιλο ο Θεσπρωτός διέσυρε την Καβάλα με 7-0.

Πριν την έναρξη των αναμετρήσεων της κατηγορίας κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη όσων γυναικών έφυγαν από τη ζωή όντως θύματα βίας, ενώ οι ποδοσφαιριστές με τα χέρια τους θέλησαν να βάλουν ένα stop στον οποιοδήποτε επιθυμεί να πειράξει στο μέλλον κάποια γυναίκα.

Ισοπαλία με Παναθηναϊκό Β’
Σε ένα παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ, ο Παναθηναϊκός Β' και η ΑΕ Καραϊσκάκης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League 2. Με τον βαθμό αυτό και οι δύο έφτασαν τους 4 βαθμούς, οι «πράσινοι» σε 4 αναμετρήσεις και οι Αρτινοί σε 5 και βρίσκονται στην 13η και 12η θέση αντίστοιχα.

Οι φιλοξενούμενοι στο 5’ προηγήθηκαν με σουτ του Ντοναλτόνι, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη στο 32'. Στο 65' ο Σέχου με νέα εκτέλεση πέναλτι έφερε μπροστά τον Παναθηναϊκό με 2-1, ωστόσο πριν καν προλάβουν οι γηπεδούχοι να πανηγυρίσουν, ο Ρούνεϊ με όμορφο γκολ διαμόρφωσε στο 68' το τελικό 2-2.
Παναθηναϊκός Β' (Βονόρτας): Χριστογεώργος, Αντωνίου, Ρόμπι (86′ Τσιριγώτης), Μαρτίνης, Βαγιαννίδης, Ηλιάδης, Θεοχάρης, Μαραθωνίτης (61′ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος (86′ Καρβούνης), Σαρδέλης (76′ Κούτσιας), Σέχου.
Καραϊσκάκης (Τζουγκάνοβιτς): Χουάντερσον, Γλυνός, Κλιγγόπουλος, Μπεκατώρος, Τάμπας, Ρουμπανγκούκα (77′ Βαφειάδης), Ναζίμ, Ρούνει, Δερμιτζάκης (85′ Κρισμάρεβιτς), Ντοναλντόνι (61′ Γαλεάδης), Σταματής.

Εφτάρα στην Καβάλα ο Θεσπρωτός
Ο Θεσπρωτός νίκησε εύκολα την Καβάλα με 7-0 στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας και πέτυχε την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα. Η Καβάλα αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα καθώς δεν κατεβαίνει με όλους τους ποδοσφαιριστές της ως επαγγελματίες. Ο Θεσπρωτός κατάφερε μέσα σε 17 λεπτά να προηγηθεί με 3-0 χάρη στα γκολ του Σαραντίδη (2′ λεπτό), Λύγκα (14′ λεπτό) και Πατσέκο (17′ λεπτό). Στο 31’ ο Θεσπρωτός έκανε το 4-0 με τον Κωνσταντίνου. Στην επανάληψη, η ομάδα του Ρότσα πέτυχε ακόμη τρία τέρματα με Ντ’ Αλέσιο στο 66′, Γώγο στο 68’ και Βαταμίδη στο 79’.
Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Βαλέντε, Γκανσιέρ, Γώγος, Ντ΄Αλέσιο, Λύγκας, Πούφλης, Βαταμίδης, Πατσέκο, Κωνσταντίνου, Σαραντίδης.
Καβάλα (Νίκος Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Γιαννακός, Θαλασσινός, Χατζηγεωργίου, Παπαδόπουλος, Δραγανίτης, Λαμπαδίτης, Καμαρίδης, Ταχτατζίδης, Αποστόλου, Βορδοναράκης.