Έσωσε το βαθμό στις καθυστερήσεις, η Κ 17 1-1 με τη Λάρισα (video)

20.09.2021 Αναγνώστηκε 563 φορές #ΠΑΣ Γιάννινα

Δεν μπόρεσε η Κ 17 να κάμψει την αντίσταση της Λάρισας με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1.

Καλύβας
Χρήστος Καλύβας

Η ομάδα του Μιχάλη Μπόλου ήταν καλύτερη στο πρώτο 25λεπτο και θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ. Ωστόσο μετά το 0-1 που έκανε η Λάρισα κάπου εκεί οι νεαροί ποδοσφαιριστές κυριεύτηκαν από το άγχος με αποτέλεσμα να πέσει κατακόρυφα η απόδοση τους.

[αρά την κακή εμφάνιση οι παίκτες του ΠΑΣ κατάφεραν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα και να πάρουν τον βαθμό.

Στο 6’ σέντρα του Αθανασίου κεφαλιά του Παύλου η μπάλα άουτ.

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ στο 8’ με τον Σάλο να κάνει έξω από την περιοχή το σουτ αποκρούει τη μπάλα ο Γιώτας και στη συνέχεια αυτή βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 13΄σέντρα του Αθανασίου κεφαλιά του Ζωγράφου η μπάλα άουτ.

Η Λάρισα κόντρα στη ροή του αγώνα έκανε στο 29’ το 0-1 με τον Κουκουράβα.

Στο 36’ σουτ του Σάλο απέκρουσε τη μπάλα ο Γιώτας.

Στο 57΄σουτ του Χρήστου απέκρουσε ο Γιώτας.

Στο 85' ευκαιρία με τον Βλιώρα για το 0-2 όμως στο πλασέ που έκανε η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 94’ σέντρα του Βλέτσα κεφαλιά του Μυρόγλου η μπάλα στα δίχτυα γκολ που πανηγυρίστηκε έξαλλα.

Διαιτησία: Πίγγιου (Παπαλαζάρου-Γκέλης).

ΠΑΣ Γιάννινα: Καραφύλλιας, Αθανασίου, Κύργιος, Παύλου (46’ Ντώνος), Ντούκας, Λώλης (46’ Χρήστου), Ζωγράφος (34’ Πλασκασοβίτης), Βλέτσας, Λυκόπουλος (66’ Τσάγκας), Καφενζής (66΄Μυρόγλου), Σάλο.

Λάρισα: Γιώτας, Πιτσιδήμας, Χαλδούπης, Μπαντραλέξης, Ντίντης, Μπαγιώτας, Νινίκας, Ασίκογλου, Πινακάς, Βλιώρας, Κουκουράβας.