Τρίτος στο Πανελλήνιο Παίδων στο Πινγκ- Πονγκ ο Κοσμάς

18.01.2023 Αναγνώστηκε 203 φορές

Mε πέντε αθλητές και αθλήτριες συμμετείχε ο Α.Σ. ΦΕΑ Ιωαννίνων στο ανοιχτό πανελλήνιο τουρνουά επιτραπέζιας αντισφαίρισης που διεξήχθη στην Πάτρα στις 14 και 15 Ιανουαρίου.

Στους Παίδες, σε σύνολο σαράντα αθλητών ο Γιώργος Κοσμάς κατέλαβε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Στην ίδια κατηγορία ο Πέτρος Γκόντας  με πρώτη συμμετοχή σ’ αγώνες, αλλά με εξαιρετικές εμφανίσεις πέρασε τους ομίλους ως 2ος , όμως στο πρώτο νοκ- άουτ αγώνα ηττήθηκε και  έχασε την είσοδό του στους 16.

Στις κατηγορίες  των εφήβων ο Γιώργος Γκόντας ,  των κορασίδων η Βασιλική Γκογκάκη και των νεανίδων η Γεωργία Καρανάσιου αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σε επίσημους αγώνες με θετικά σχόλια για τις εμφανίσεις τους. Δεν προχώρησαν από τους ομίλους και στη συνέχεια έδωσαν αγώνες κατάταξης.

Την ομάδα συνόδευσε ο προπονητής κ. Κωνσταντίνος Κωστόπουλος.