Μία αγκαλιά μετάλλια για τους αθλητές του Πρωτέα Ιωαννίνων στο Πανευρ/κό

04.11.2021 Αναγνώστηκε 194 φορές

Στην Κορυφή της Ευρώπης βρέθηκαν για ακόμη μια χρονιά οι αθλητές του Α.Σ. Πρωτέα Ιωαννίνων με τρία χρυσά, ένα ασημένιο και έξι χάλκινα μετάλλια.

Όλα αυτά στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα TAE KWON-DO I.T.F. Παίδων-Κορασίδων, Εφήβων - Νεανίδων και Ανδρών-Γυναικών για το 2021 που διεξήχθη πρόσφατα στο Ηράκλειο της Κρήτης.
Ο Πρωτέας για ακόμη μια φορά έδωσε το «παρών» με τέσσερις αθλητές, μέλη της Εθνικής Ομάδας. Πιο αναλυτικά, η Παπαδιώτη Αικατερίνη στην κατηγορία Νεανίδων (16-17) κατέκτησε δυο χρυσά, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο μετάλλιο. Ο Μπαντής Αχιλλέας στην κατηγορία ανδρών πήρε ένα χρυσό και τέσσερα χάλκινα μετάλλια. Ο Ντάκουλας Γεώργιος στην κατηγορία Ανδρών πήρε ένα χάλκινο μετάλλιο, ενώ ο Κασαγιάννης Μιχάλης στην κατηγορία Εφήβων 16-17 ετών κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία -69 κιλά.