Εκτός «Final 8» οι Παίδες του Α.Ο.I.

28.07.2020 Αναγνώστηκε 425 φορές

Δεν κατάφερε να κερδίσει το τελευταίο εισιτήριο για το Final 8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Χειροσφαίρισης Παίδων αγωνιστικής περιόδου 2019-2020 ο Αθλητικός Όμιλος Ιωαννίνων , αφού την περασμένη Δευτέρα ηττήθηκε με σκορ 30-31 από τον Γ.Ν.Ο. Άρη Νίκαιας, σε αγώνα μπαράζ που έγινε στο  Κ.Γ «ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ» στην Πάτρα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Νίκαιας πήρε ένα ασφαλές προβάδισμα 6-7 γκολ, όμως στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Γιαννιώτες αφυπνίστηκαν και ήταν καταιγιστικοί, η διαφορά εξανεμίστηκε και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Η γιαννιώτικη ομάδα έχοντας πολύ λιγότερα παιχνίδια και σαφώς μικρότερη εμπειρία σε σχέση με την ομάδα του Γ.Ν.Ο. Άρη Νίκαιας, δεν κατάφερε να διαχειριστεί σωστά την πίεση των τελευταίων δευτερολέπτων του αγώνα και έτσι το ροζ φύλλο αγώνα κατέληξε στην αθηναϊκή ομάδα στις λεπτομέρειες.

Α.Ο Ιωαννίνων (Σιαράβας): Κουρουζίδης Α. (8), Φίλης Χ. (1), Σιώμος Β. (6), Σακκάς Κ. (4), Βαγγέλης Δ. (5), Σκανδάλης Χ. (4), Τσέλιος Κ. (2), Χριστόπουλος Π., Τσαμπάλας Σ., Σιαράβας Α., Σιώμος Φ., Αρλέτος Λ. (ΤΦ), Σιαράβας Κ. (ΤΦ)

Πεντάλεπτα: 3-0, 4-2, 5-4, 10-6, 15-8, 18-13(ημχ), 19-18, 20-21, 22-23, 24-26, 28-28, 31-30