Νίκη θρίλερ ο ΑΟΙ, 31-30 την Άρτα

03.03.2019 Αναγνώστηκε 960 φορές

Για τη 12η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Χάντμπολ Ανδρών, ο Α.Ο. Ιωαννίνων αντιμετώπισε εντός έδρας την ΑΡΤΑ HANDBALL 2015, παίρνοντας μια δύσκολη αλλά σημαντική νίκη σε ένα παιχνίδι που εξελίχτηκε σε πραγματικό θρίλερ.

Η ομάδα των Ιωαννίνων ξεκίνησε υποτονικά αλλά μετά το πρώτο δεκάλεπτο ισορρόπησε το παιχνίδι, μπήκε μπροστά στο σκορ μέχρι και το 59ο λεπτό όταν ισοφάρισε η ομάδα της Άρτας με 30-30.

Οι Γιαννιώτες τελικά κατάφεραν να προηγηθούν 8¨ πριν το τελευταίο σφύριγμα των διαιτητών με καταπληκτικό τέρμα από τον Κώστα Σήτα που ήταν και ο MVP του παιχνιδιού κι έτσι ήρθε το τελικό 31-30.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-5, 8-6, 12-7, 14-10, 16-12 (ημίχρονο) 16-14, 20-16, 24-22, 26-24, 29-27, 31-30 (τελικό).

Α.Ο. Ιωαννίνων (Καραμπίνας): Μόσχος Ν. (1), Ζιώγος Α. Σήτας Κ.(7), Βέργος Ι.,  Γότσης Γ. (13), Τζελέπης Δ., Ντέρος Γ., Χριστακόπουλος Κ. (5), Ζαμπαλάς Σ. (2), Γκρουΐδης Β., Σήτας Ν. (1), Γκρουΐδης Λ. (1), Γιωργοσπύρος Χ. (1).