Ήττα για τις γυναίκες του ΑΟΙ, 7-19 από τον Άρη (video)

28.02.2017 Αναγνώστηκε 1745 φορές

Την ήττα από τον πρωτοπόρο Άρη με 7-19 γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Ιωαννίνων στο κλειστό της Λιμνοπούλας.

Το παιχνίδι κυμάνθηκε σε πολύ χαμηλό σκορ κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο οι γυναίκες του Άρη, εκμεταλλεύτηκαν την αναποτελεσματικότητα στην επίθεση, των γυναικών της ομάδας του Βασίλη Σιαράβα, ανέβασαν ρυθμό και πήραν τελικά μια εύκολη νίκη.

Η γυναικεία ομάδα του ΑΟΙ, έχει πλέον μόνο ένα ακόμη ματς, σε τρεις εβδομάδες, εντός έδρας με την Κοζάνη, προκειμένου να ολοκληρώσει τις φετινές της αγωνιστικές υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α2 εθνικής κατηγορίας.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 0-2, 0-2, 0-2, 1-3, 2-5 (ημίχρονο), 4-7, 6-9, 6-11, 7-17, 7-19.

Α.Ο. Ιωαννίνων (Βασίλης Σιαράβας): Βλαχοπούλου, Κείσογλου, Δουμπού, Τζελέπη, Εφαπλωματά, Μητκάνη (3), Σωτηροπούλου, Ιωάννου, Κυριαζή (3), Μπλίζου 91), Γκόγκου, Τσαμπούρη, Παπαφώτη.

Άρης: Δρακίδου (3), Αλεξιάδου (4), Τσομπανίδου (5), Ευμορφίδου (1), Αμβροσιάδου, Κεσοπούλου, Κοπανέλου, Βλάχου, Τσαχουρίδου, Αμοιρίδου (1), Εβίδιου, Γιαννοπούλου (5), Ράπτη, Ωραιοπούλου, Πασχαλίδου.