Σε κρίση ο ΑΟΙ, νέα βαριά ήττα στη Δράμα

06.02.2017 Αναγνώστηκε 1717 φορές

Σε δύσκολη κατάσταση έχει περιέλθει ο ΑΟ Ιωαννίνων, ο οποίος γνώρισε νέα βαριά ήττα, αυτή τη φορά από την Δράμα ’86 με 42-19 για την 12η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας ανδρών.

Στα τελευταία παιχνίδια η ομάδα του Κώστα Χαρίση στηρίζεται σε νέα παιδιά που έχουν έρθει από τις ακαδημίες, ωστόσο όπως είναι φυσιολογικό χρειάζονται χρόνο προσαρμογής για να πάρουν εμπειρίες και παραστάσεις. Μοναδικός έμπειρος στο παιχνίδι το απόγευμα του Σαββάτου στη Δράμα ήταν ο Σισμανίδης και είναι χαρακτηριστικό πως αυτός πέτυχε τα 10 από τα 19 γκολ του ΑΟΙ.

Παρότι ξεκίνησε προηγούμενος με 1-2 στο 5’, ο ΑΟΙ βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με 8-4 στο 15’ και 18-11 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά άνοιξε και είναι χαρακτηριστικό ότι στο  δεκαπεντάλεπτο 35’ έως 50’ ο ΑΟΙ δεν κατάφερε να σκοράρει ενώ δέχτηκε 7 γκολ.

Οι Δραμινοί αύξησαν κι άλλο τη διαφορά στο τέλος φτάνοντας στο τελικό 42-19 που αποτυπώνει την εικόνα του παιχνιδιού, αλλά και τα πολλά προβλήματα που αντιμετωπίζει τον τελευταίο καιρό ο ΑΟΙ.

Διαιτητές: Σαπανίδης – Ηλιάδης

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 5-3, 8-4, 11-7, 15-9, 18-11 (ημίχρονο), 23-13, 27-13, 30-13, 34-15, 37-18, 42-19.

Χιλιώτη Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Τσεπίδης, Γκαμώτσος, Κρανάς 4, Τσαύλος 2, Τσιτσίγκος 2, Φραγκούλης 2, Θωμίδης 1, Κοβογλανίδης, Κουρουτζίδης 6, Τρουμπούκης 2, Χαϊτίδης 4, Κοτσαμαρίκογλου 3 , Βάκκας 2, Κουρτίδης 7, Ιακωβίδης 7.

Α.Ο. Ιωαννίνων (Χαρίσης): Ζιώτος, Νάκος, Εξάρχου, Μπόγας 2, Τζούκας 1, Βέργος 3, Σισμανίδης 10, Γκρουϊδης, Εφαπλωματάς, Βέλλιος 3.