Κόστισαν οι απουσίες, ήττα του ΑΟΙ στο Κιλκίς

23.01.2017 Αναγνώστηκε 1721 φορές

Με αρκετές και σημαντικές απουσίες ταξίδεψε το Σάββατο στο Κικλίς η αντρική ομάδα του ΑΟ Ιωαννίνων, με αποτέλεσμα να γνωρίσει βαριά ήττα με 36-14 από τον τοπικό ΓΑΣ για την 10η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας στο χάντμπολ.

Ο Κώστας Χαρίσης δεν είχε στη διάθεσή του τον τιμωρημένο Ζαμπαλά, τον Σκανδάλη, τον Κοσσάρα και τον Γεωργίου και έτσι στην αποστολή συμμετείχαν και αρκετοί νεαροί παίκτες, στους οποίους ο προπονητής του ΑΟΙ, τους έδωσε την ευκαιρία να αποκτήσουν σημαντικές εμπειρίες.

Παρά τις απουσίες οι φιλοξενούμενοι, αγωνιστήκαν δυνατά και κατάφεραν μέχρι και το 15’ να μείνουν κοντά στο σκορ (8-6), ενώ και στο 20’, έχαναν με μια διαφορά δυο γκολ (9-7). Στη συνέχεια και μέχρι το ημίχρονο το Κιλκίς πήρε μια σημαντική διαφορά (16-8).

Στην επανάληψη τα πράγματα ήταν εύκολα για τους γηπεδούχους, που κατάφεραν να πάρουν μια εύκολη νίκη, απέναντι στον ΑΟΙ.

Η ομάδα του Κώστα Χαρίση, όπως είναι λογικό μετά την αποχώρηση του τερματοφύλακα Μέλλου και του Χριστακόπουλου, ψάχνει τα πατήματά της, βάζοντας τις βάσεις για το μέλλον με τη συμμετοχή νέων παικτών και με στήριγμα παλιότερους αθλητές της γιαννιώτικης ομάδας.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-6, 8-6, 9-7, 12-8, 16-8 (ημίχρονο), 20-9, 25-11, 28-13, 32-13, 34-14, 36-14.

ΓΑΣ Κιλκίς (Δενδράκης Χ.): Θωμαίδης (3), Ραζακιάς, Στρίκος (1), Μπαλάσκας (1), Δεληγιάννης, Τσιριντζέλης (4), Τοκαντζόγλου (7), Καραβασίλης (3), Μαυροτζούλος (3), Γιαβασίδης, Φυτανίδης (4), Μαυρόπουλος (4), Αναστασιάδης (2), Φαχουρίδης (4), Κοσδάκας, Κολεσιώτης.

Α.Ο. Ιωαννίνων (Κώστας Χαρίσης): Ζιώγος, Μόσχος, Εφαπλωματάς, Εξάρχου, Γότσης (3), Τζούκας (6), Γκρουίδης Λ., Βέργος (1), Γκρουίδης Β. (2), Σήτας Ν., Σήτας Κ. (2), Κουκουλάρης, Βέλιος.