Επεισοδιακή ήττα ο ΑΟΙ, 23-26 από τον Δία Πολίχνης (video)

13.12.2015 Αναγνώστηκε 1334 φορές

Επεισοδιακό παιχνίδι με αρκετά νεύρα και ένταση έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο κλειστό της Λιμνοπούλας με τον ΑΟΙ να γνωρίζει τελικά την ήττα με 23-26 από τον Δία Πολίχνης για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας στο χάντμπολ.

Οι παίκτες του ΑΟΙ ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και προηγήθηκαν 3-1 στο πρώτο πεντάλεπτο, όμως από εκεί και πέρα εκνευρίστηκαν με αποτέλεσμα να έχουν μεγάλη αστοχία στην επίθεση, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να πάρουν τα ηνία του παιχνιδιού και να προηγηθούν με 9-12 στο 25' και 10-14 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι παίκτες του Κώστα Χαρίση πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι το τελευταίο λεπτό, και παρά τις απουσίες παικτών, αλλά ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες.

Με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται και να διατηρούν τη διαφορά τριών ή τεσσάρων γκολ, κύλισε και το δεύτερο ημίχρονο, αν και κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ, έχοντας κάνει στο 55’ το 20-23, με το ματς να ολοκληρώνεται με 23-26.

Οι διαιτητές Βέργος και Τσατσαρώνης διαδραμάτισαν τον δικό τους ρόλο στο παιχνίδι καθώς έδωσαν πολλά λανθασμένα σφυρίγματα κυρίως σε βάρος του ΑΟΙ, ενώ δεν κατάφεραν σε καμία περίπτωση να ελέγξουν το ματς, όταν υπήρξαν νεύρα και εντάσεις ακόμη και με υπαιτιότητα του προπονητή της φιλοξενούμενης ομάδας Στέλιου Υετίων, τον οποίο τελικά αποφάσισαν να αποβάλουν με κόκκινη κάρτα μόλις δυο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 3-4, 4-7, 7-10,9-12, 10-14 (ημίχρονο), 11-15, 12-17, 17-20, 19-23, 20-23, 23-26.

ΑΟΙ (Κώστας Χαρίσης): Μέλλος, Φωτιάδης, Δρανόβαλης, Ζαμπαλάς (7), Σερασίδης, Μιχαηλίδης (2), Γεωργίου (4), Παναγιώτου, Δήμου, Δούγιας (2), Λιάτσος, (3), Τζούκας (1), Σήτας, Γότσης, Παντελής – Τσολίγκας, Χριστακόπουλος (4).

Δίας Πολίχνης (Στέλιος Υετίων): Χατζηγιάννης, Λιόλιος, Ανδρεαδάκης (1), Τραϊανός (2), Λυμπούδης, Ιλέρης (6), Θαναηλάκης (6), Μακεδάς, Ιωαννίδης (5), Μπαντής (5), Κασακιάς, Αργυρόπουλος, Παπαδόπουλος.