Κακή εμφάνιση και ήττα για τον ΑΟΙ, 27-22 στην Ξάνθη

29.11.2015 Αναγνώστηκε 969 φορές

Δεν έπιασε καλή απόδοση ο ΑΟ Ιωαννίνων στην Ξάνθη και μοιραία γνώρισε την ήττα με 27-22 από την τοπική Ασπίδα για την 7η αγωνιστική στην Α2 κατηγορία.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μανίκη ήταν στη διεκδίκηση του παιχνιδιού μόνο τα πρώτα 10 λεπτά του παιχνιδιού. Στη συνέχεια οι Ξανθιώτες άνοιξαν τη διαφορά στο 12-6 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.,

Ο ΑΟΙ βελτιώθηκε στην επανάληψη αλλά δεν είχε λύσεις στο σκοράρισμα και μπόρεσε να πλησιάσει την Ασπίδα μόνο όταν το ματς είχε κριθεί. Το τελικό σκορ ήταν το 27-22 με τον ΑΟΙ να μένει στους 5 βαθμούς μετά από 7 αγώνες.

Την επόμενη εβδομάδα ο ΑΟΙ ταξιδεύει στην Νάουσα, όπου και αντιμετωπίζει τον τοπικό Ζαφειράκη το Σάββατο 5 Δεκεμβρίου για την 8η αγωνιστική.

Τα δεκάλεπτα: 3-2, 8-4, 12-6, 17-10, 21-14, 27-22

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ(Βαφειάδης): Καίκης, Βάκκας 4, Γκουντούλας, Ναθαναηλίδης 4, Βαρδάκας 1, Καζαντζίδης 3, Μπέλλιας, Παπαϊωάννου, Τσεσμετζής, Καραπαπάζογλου 1, Τζίνεβης 3, Μπρατίδης 5, Νικάκης, Κόλλιας 1, Ευθυμίου(τ.), Πιστόλας 5.

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ(Μανίκης): Φωτιάδης, Μπέλλος, Γεωργίου 6, Τσαμπούρης, Λιάτσος 6, Δούγιας 4, Γότσης, Χριστακόπουλος 5, Ζαμπαλάς, Πατραμάνης 1, Σήτας, Βέργος, Δήμου, Μιχαηλίδης, Σαρασίδης, Παναγιώτου.