«Χρυσός» βαθμός για τον ΑΟΙ στην Πτολεμαΐδα

02.11.2015 Αναγνώστηκε 1306 φορές

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα ΑΟ Ιωαννίνων και Αρίωνας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 33-33 το απόγευμα του Σαββάτου στην Πτολεμαϊδα, για την 3η αγωνιστική της Α2 κατηγορία ανδρών του πρωταθλήματος χάντμπολ.

Το πρώτο πεντάλεπτο ξεκίνησε με τον Αρίωνα να προηγείται με 5-2, ενώ η πρώτη αντίδραση για τον ΑΟΙ ήρθε στο 5ο πεντάλεπτο, όπου η γιαννιώτικη ομάδα πέρασε στην αντεπίθεση και προηγήθηκε με 15-16, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με 18-19.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τις δυο ομάδες να έχουν μικρή διαφορά τερμάτων σε όλα πεντάλεπτα.

Το προτελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα έκλεισε με 29-26 υπέρ του Αρίωνα.

Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι παίκτες του ΑΟΙ με παθιασμένο και αποτελεσματικό παιχνίδι, δέχθηκαν μόλις 4 γκολ, σκοράροντας όμως 7 και κατέκτησαν τον υπερπολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 33-33.

ΑΡΙΩΝΑΣ: Μυλόπουλος 4, Χαϊτίδης 4, Παπαδόπουλος 7, Νικολαϊδης 7, Χαραλαμπίδης, Χινδιρίδης 5, Θεοχαρίδης, Κωστικίδης, Τσανακτσίδης, Μουλάκης 2, Αγγελίδης, Μάρκου 4, Σωτηρόπουλος, Φωλίνας, Σμίλλι.

ΑΟΙ: Μέλλος, Φωτιάδης, Τσαμπούρης, Ζαμπαλάς 4, Σερασίδης 4, Σίμος, Γεωργίου 11, Βέργος, Μιχαηλίδης, Χριστακόπουλος 4, Τότσης, Πατραμάνης 2, Λιάτσος 8, Δήμου, Σήτας, Δρανόβαλης.