Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο, Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρού-Κατσικά 3-2

07.01.2024 Αναγνώστηκε 1376 φορές

Για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής και πρώτο ματς της χρονιάς, συναντήθηκαν στο γήπεδο Σταυρού ο τοπικός Αστέρας με την Θύελλα Κατσικάς.

Η ομάδα του Νίκου Γκούρα πλήρωσε ένα κακό πρώτο ημίχρονο όπου δέχθηκε τρία γκολ από τους γηπεδούχους γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 3-2.

Η Κατσικά μπήκε δυνατά στο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά και έχει δύο καλές ευκαιρίες στο 5΄μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γούλα ο Πάκος βρήκε τη μπάλα αλλά μπλόκαρε ο Τσάμης και στο 7΄ δυνατό σουτ του Λόκα η μπάλα έφυγε λίγο άουτ, όμως η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη, καθώς οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν και να πετύχουν τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο.

413001585-849359406941778-7024285717801468801-n

Συγκεκριμένα στο 14΄ ο Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρού άνοιξε το σκορ, όταν ο Μαλισόβας εκτέλεσε κόρνερ και ο Μόσχος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Θεμελή για το 1-0.

Η Κατσικά στο 20' προσπάθησε να απαντήσει, έχοντας δοκάρι, όταν ο Λόκας έκανε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή της ο Πετρίδης δεν μπόρεσε με κεφαλιά να τη στείλει στα δίχτυα.

Λίγο πριν την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού και στο 29' ο Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρού πέτυχε ακόμη ένα τέρμα, όταν ο Αλεξίου βρήκε μέσα στην περιοχή του Θεμελή τον Κάκκαβα και αυτός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0.

Οι γηπεδούχοι στο 41' πέτυχαν και τρίτο γκολ, με τον Ακασού να σκοράρει για το 3-0 απέναντι στην Κατσικά.

414524608-2234679286924050-4739091116366537203-n

Στο δεύτερο μέρος και πάλι η Θύελλα ξεκίνησε δυνατά αφού έπρεπε να βγει μπροστά για να πετύχει ένα γρήγορο γκολ κατάφερε να μειώσει σε 3-2 αλλά δεν μπόρεσε στο τέλος να φτάσει στην ισοφάριση.

Στο 54΄ σουτ του Γούλα απέκρουσε τη μπάλα ο Τσάμης. Στο 57΄ η Κατσικά με σουτ του Σκανδάλη να μείωσε σε 3-1.

Νέα ευκαιρία για την Κατσικά, με τον Τσάμη να απομακρύνει και το σουτ του Τουρμούσογλου στο 68΄.

415127886-1348079679226425-6157925241491384749-n

Στο 71΄ ο Γούλας έκανε το σουτ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει ασθενώς, την μπάλα πήρε ο Παππάς και από κοντά την έστειλε στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Η Κατσικά μείωσε ακόμη περισσότερο το σκορ στο 86΄όταν ο Μπλέτσας έκανε το σουτ απέκρουσε τη μπάλα ο Τσάμης αυτή έφτασε στον Παππά που σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να τη στείλει στα δίχτυα κάνοντας το 3-2.

Διαιτησία: Μπεκιάρης (Αλεξόπουλος-Σκούτας)

Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρού (Βαγγέλης Λέντας ): Τσάμης, Μαλισόβας, Μόσχος, Ακάσου, Λάππας, Ροντρίγκεζ, Παρλαντζάς, Παπαλέξης, Κάκκαβος, Αντωνόπουλος, Αλεξίου.

Θύελλα Κατσικάς (Νίκος Γκούρας): Θεμελής, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Πότσης, Πάκος, Εμβραίζογλου, Λόκας, Τουρμούσογλου, Παππάς, Σκανδάλης, Γούλας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: ΘΥΜΙΟΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ