Παρακολουθήστε ζωντανά από το Δημοτικό Στάδιο της Ζακύνθου την αναμέτρηση Ζάκυνθος-Θύελλα Κατσικάς.

Ζάκυνθος (Στάθης Καραμαλίκης): Ραγιάς, Λιβέρης, Μούστα, Σουρμπής, Γουσέτης, Τσιμέλι, Καρδάρης, Νικολακόπουλος, Νικολήτσας, Τσιγκρήλας, Στύλλα.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Ντούκας, Μπιάζης, Τσουκαλάς, Αγκαράι, Κακολύρης, Φυτόπουλος, Οικονομάκης, Ελέζι, Σταθόπουλος.

Κατσικά(Νίκος Γκούρας): Θεμελής, Πετρίδης, Πολυχρόνης, Πάκος, Λόκας, Κωσταμένας, Παππάς, Γούλας, Εμβραίζογλου, Πότσης, Βασιλάκης.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Λαδιάς, Ρίζος, Μπλέτσας Μ., Γκέγκα, Τουρμούσογλου, Κύργιος, Δημητρακάκης, Ράπτης, Μπλέτσας Β.

Με αρκετές ελλείψεις σήμερα η ομάδα του Νίκου Γκούρα αφού εκτός είναι οι Σκανδάλης, Μελιγγιώτης, Μελιόπουλος και Δάλλας.

Σε κακή κατάσταση είναι ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου.

386449065-376069124860040-7238869852068326093-n 398484700-350210084170921-3951934744706339382-n

Έναρξη του αγώνα

Δυνατός αέρας επικρατεί στο νησί του Ιονίου τον οποίο στο πρώτο ημίχρονο τον έχει υπέρ της η Κατσικά.

Περίπου 150 είναι οι φίλαθλοι που παρακολουθούν το σημερινό παιχνίδι.

Χωρίς κάποια επικίνδυνη φάση μπροστά στις δύο εστίες πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής χωρίς αξιόλογες φάσεις.

Ένα φάουλ που εκτέλεσε ο Βασιλάκης στο 16΄δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα της Ζακύνθου με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Με σχετική άνεση η Κατσικά κρατάει το μηδέν στο πρώτο μισάωρο του αγώνα.

Κόκκινη κάρτα στο 30' στον παράγοντα της Ζακύνθου Σάκη Κόκλα γιατί διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή του αγώνα.

Πρώτη αναγκαστική αλλαγή στο 36΄για την Ζάκυνθο στην θέση του Τσίγκρηλα πέρασε ο Αγκαράι.

Ξεκίνησε να βρέχει στην Ζάκυνθο και αυτό θα δυσκολέψει τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων στον κακό αγωνιστικό χώρο.

Η πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη στα καρέ του Θεμελή στο 43΄για τους γηπεδούχους με τον Νικολακόπουλο να κάνει τη σέντρα και τον Γουσέτη να κάνει το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Σε ένα κακό πρώτο μέρος με μόλις δύο φάσεις οι δύο ομάδες πηγαίνουν χωρίς γκολ στα αποδυτήρια με την Κατσικά να κρατάει εύκολα ανέπαφη την εστία της και χωρίς να απειληθεί από τους γηπεδούχους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Με καταρρακτώδη βροχή και δυνατό αέρα θα ξεκινήσει και το δεύτερο ημίχρονο και αν συνεχιστούν αυτές οι καιρικές συνθήκες υπάρχει κίνδυνος διακοπής του αγώνα.

398251619-230407759949672-4351439611961786433-n

Ανάβουν οι προβολείς του γηπέδου για να ξεκινήσει το ματς.

Με ένα καλό σουτ του Εμβραίζογλου στο 46΄και τη μπάλα να καταλήγει άουτ ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Δυνατό σουτ του Γούλα στο 61΄η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ραγιά.

Ο αέρας έχει σταματήσει, η βροχή όμως συνεχίζεται ακατάπαυστα.

Μεγάλη ευκαιρία στο 63΄για την Ζάκυνθο με τον Στύλλα να βγαίνει απέναντι από τον Θεμελή όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.

Πρώτη αλλαγή στο 70' για την Κατσικά στη θέση Εμβραίζογλου του μπήκε ο Ρίζος,

Αλλαγή για την Ζάκυνθο στο 75΄στη θέση του Νικολήτσα μπήκε ο Ελέζι.

Δεύτερη αλλαγή στο 75΄για την Κατσικά στη θέση του Παππά μπήκε ο Μπλέτσας Μ.

ΓΚΟΛ για την Ζάκυνθο στο 80'. Ο Γουσέτης έκανε τη σέντρα και ο Τσιμέλι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Θεμελή ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους

Προσπάθησε η Κατσικά να απαντήσει άμεσα στο 81' με τον Πετρίδη να κάνει το σουτ και τον Ραγιά να μπλοκάρει τη μπάλα.

Τέλος του αγώνα.  Η Ζάκυνθος με γκολ του πρώτου σκόρερ της κατηγορίας του Παραγουανού Τσιμέλι πήρε τη νίκη με 1-0 από την Κατσικά. Σε ένα παιχνίδι που από την αρχή φαινόταν ότι όποια ομάδα έβαζε το γκολ θα έπαιρνε και τη νίκη οι γηπεδούχοι στάθηκαν πιο τυχεροί το πέτυχαν και πήραν το τρίποντο.