Κύπελλο Ελλάδος: Πρόκριση για Καναλάκι, αποκλεισμός για Αναγέννηση Άρτας

29.08.2021 Αναγνώστηκε 879 φορές #Κύπελλο Ελλάδας

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε ο Αχέρων Καναλακίου που επικράτησε με 2-0 του Αετού Μακρυχωρίου, ενώ η Αναγέννηση Άρτας γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 από τον  ΠΟ Φήκης και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού. 

Κύπελλο Ελλάδος: Πρόκριση για Καναλάκι, αποκλεισμός για Αναγέννηση Άρτας
Γιωτίτσας
Νίκος Γιωτίτσας

ο Αχέρων Καναλακίου πήρε την πρόκριση στη Β΄ Φάση χάρη στα γκολ που πέτυχε ο Ροβίνας, ενώ το νικητήριο γκολ του ΠΟ Φήκης στο παιχνίδι με την Αναγέννηση Άρτας πέτυχε ο Ιωάννου.

Η Α' Φάση ξεκίνησε με ματς αυτό το Σαββατοκύριακο και θα ολοκληρωθεί στις 5 Σεπτεμβρίου. Το σκορ της ημέρας σημείωσε ο ΑΟ Υπάτου, ο οποίος διέλυσε με 7-1 τον Αμβρακικό Λουτρού, ενώ η Παναχαϊκή επικράτησε με 1-2 του Φωστήρα στον Ταύρο και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Σάββατο 28/8
ΑΕ Λευκίμμη-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 παράταση (2-2 κ.δ )
Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 0-1 πεν. (0-0 κ.δ)
Άγιος Νικόλαος-Αστέρας Βάρης 2-0

Κυριακή 29/8
Ερμής Μελιγού-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 3-2
Νεάπολη-Αήττητος Σπάτων 0-3
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού 7-1
Προοδευτική-ΑΣ Σαντορίνη 2020 2-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-3
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 1-0
Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης 4-0
Φωστήρας-Παναχαϊκή 1-2
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου 4-1
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 2-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0
Αλεξανδρούπολη-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Άρης Αβάτου 1-2
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1
Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας 4-3 πεν (0-0 κ.δ. και παρ)
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας 1-0
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου 2-0
ΟΦΑΜ-Θησέας Αγριάς 0-1
Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-2 παρ. (1-1 κ.δ)
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου 1-0
Κυριακή 5/9
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι ( 14:00)
ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός (14:00)
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου (16:00)
Αιολικός-Πανελευσινιακός (17:00)
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβά (17:00)
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω (17:00)
ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος (17:00)
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας (17:00)
*Ο Χαραυγιακός προκρίθηκε χωρίς αγώνα.
**Διαγόρας Βραχνέικων, Αταλάντη και Μακεδονικός προκρίθηκαν απευθείας στην επόμενη φάση καθώς είχαν κληρωθεί με Ζάκυνθο, Πανιώνιο και Απόλλωνα Πόντου αντίστοιχα, οι οποίοι δήλωσαν συμμετοχή στη Super League

 

Σχολιασμος