Ανοίγει η αυλαία του Κυπέλλου Ελλάδος το Σαββατοκύριακο

26.08.2021 Αναγνώστηκε 788 φορές #Κύπελλο Ελλάδας

Με τη συμμετοχή ομάδων της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας ανοίγει η αυλαία του Κυπέλλου Ελλάδος και η Α' Φάση θα γίνει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 28-29 Αυγούστου αλλά και στις 5 Σεπτεμβρίου. 

Ανοίγει η αυλαία του Κυπέλλου Ελλάδος το Σαββατοκύριακο
Γιωτίτσας
Νίκος Γιωτίτσας
  • Δυο ομάδες είναι από την Ήπειρο σε αυτή τη φάση. Η Αναγέννηση Άρτας θα αγωνιστεί εκτός έδρας στα Τρίκαλα με τον ΠΟ Φήκης, ενώ ο Αχέρων Καναλακίου θα υποδεχθεί τον Αετό Μακρυχωρίου.
  • Στους αγώνες της φάσης αυτής έντονη θα είναι η εκπροσώπηση των Διαιτητών από την ΕΠΣ Ηπείρου.
  • Ο Κωνσταντίνος Νέος θα διευθύνει την αναμέτρηση της Λευκίμμης με τον Ατρόμητο Παλαμά που θα γίνει το Σάββατο στις 17.00 και θα έχει βοηθούς τους Δημήτρη Τσάντα και Θωμά Γκέλη από τον ίδιο Σύνδεσμο.
  • Την αναμέτρηση του Αχέροντα Καναλακίου με τον Αετό Μακρυχωρίου που θα γίνει την Κυριακή θα διευθύνει ο Δημήτρης Χατζηπαναγιώτου.
  • Το παιχνίδι του Ναυπακτιακού Αστέρα με τον Τηλυκράτη Λευκάδας που θα γίνει την Κυριακή θα σφυρίξει ο Λεωνίδας Τζόβας.
  • Πρώτος βοηθός θα είναι ο Πολύτιμος- Άγγελος Σίσκας στην αναμέτρηση του ΟΦ Αγίου Ματθαίου με τον Θησέα Αγριάς που θα διευθύνει η Ειρήνη Πίγγιου από τη Θεσπρωτία.
  • Το πρόγραμμα
  • 28/08/2021, 17:00

ΑΕ Λευκίμμης - Ατρόμητος Παλαμά
Κοζάνη ΦΣ - Δήμητρα Ευξεινούπολης
ΑΟ Πόρου - Αίας Σαλαμίνας
Αγιος Νικόλαος - Κυανούς Αστήρ Βάρης

  • 29/08/2021, 17:00
    ΑΕ Νεάπολης - Αήττητος Σπάτων
    Προοδευτική - Σαντορίνη
    Πανιώνιος - Αταλάντη
    (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ)
    Ναυπακτιακός Αστέρας - Τηλυκράτης Α.Ο.
    ΑΟ Υπάτου - Αμβρακικός Λουτρού
    Ερμής Μελιγούς - Φοίνικας Ν. Επιδαύρου
    Άρης Σκάλας ΑΠΣ - Ερμιονίδα
    Διαγόρας Βραχνέικων - Ζάκυνθος 1961 ΑΠΣ
    (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ)
    ΑΟ Νέας Αρτάκης - ΠΑΟ Βάρδας
    Ηλιούπολη ΓΣ - Αίας Γαστούνης
    ΑΠΟ Φωστήρ - Παναχαϊκή
    Ποσειδών Μηχανιώνας - Απόλλων Παραλιμνίου
    Απόλλων Καλαμαριάς - Μακεδονικός
    (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ)
    Εδεσσαϊκός - Εθνικός Κεραμιδίου
    Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας ΑΟ - Ηρακλής Αμπελοκήπων
    Ένωση Άνθειας Αριστείνου - Θερμαϊκός Θέρμης
    Ορφέας Puma Ξάνθης - Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
    ΑΣ Γιαννιτσά - Άρης Αβάτου
    Εθνικός Σοχού - Νέστος Χρυσούπολης
    Θύελλα Σαρακηνών ΠΑΣ - Πανδραμαϊκός
    Αναγέννηση Πλαγιάς - Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΟ
    Παναγρινιακός - Ηρακλής Λάρισας
    Φήκης Π.Ο. - Αναγέννηση Άρτας
    Αχέρων Καναλακίου - Αετός Μακρυχωρίου
    Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου - Θησέας Αγριάς
    Κτηνοτροφικός Αστέρας - Αμβρυσσέας Διστόμου
    Γιούχτας ΑΟ Αρχανών - Αλμυρός ΓΠΣ
  • 05/09/2021, 14:00
    Αναγέννηση Ιεράπετρας - Κερατσίνι
    Άνω Μερά Μυκόνου - Εθνικός ΟΦΠΦ
     16:00 Εθνικός Σκουλικάδου - Διαβολιτσίου Α.Ο.
    17:00 Αιολικός Α.Ε.Π.Σ. - Πανελευσινιακός
    Άρης Σούδας - ΑΟ Καραβά
    Ατσαλένιος - ΑΟ Πυλίου Κω
    ΠΑΟ Ρουφ - Παναιγιάλειος
    Ποντίων ΑΕ Π.Ε. Κοζάνης - ΠΟ Ελασσόνας

Σχολιασμος