LIVE Οι αγώνες της Α΄ και Β΄ κατηγορίας

13.04.2024 Αναγνώστηκε 6006 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη των σημερινών αναμετρήσεων της Α΄ και Β΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Παππάς
Λευτέρης Παππάς

Α΄ κατηγορία

Με δύο ντέρμπι θα ανοίξει η αυλαία της 29ης και προτελευταίας αγωνιστικής της Α΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας, στο "Θεόδωρος Λώλης"  η Θύελλα Ελεούσας θα αναμετρηθεί με την Ανατολή στο ντέρμπι...τίτλου και με νίκη στέφεται πρωταθλήτρια και μαθηματικά, ενώ με νίκη της Ανατολής το ενδιαφέρον θα παραταθεί στην τελευταία αγωνιστική.

Ντέρμπι κατηγορίας θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Δροσοχωρίου, με τον τοπικό Παντελεήμονα να υποδέχεται τον Τιτάνα Λογγάδων με τον νικητή του αγώνα να μένει στην Α΄ ΕΠΣΗΠ.

Στο Μέτσοβο θα ταξιδέψει ο Αγροτικός Καστρίτσας, ο οποίος θέλει νίκη για να εξαντλήσει όποια πιθανότητα για την πρώτη θέση.

Στο "Λέανδρος Καμηνάς" το Σταυράκι θα φιλοξενήσει την Προοδευτική Περάματος, με το ενδιαφέρον να είναι μονόπλευρο, με τους φιλοξενούμενους να θέλουν περισσότερο το τρίποντο.

Στο "Epirus" οι Χουλιαράδες θα υποδεχθούν τον Αετό Νήσου, ενώ το Κουτσελιό θα υποδεχθεί το Νεοχωρόπουλο.

Στην Κόνιτσα η Πίνδος θα φιλοξενήσει την Νεοκαισάρεια.

Β΄ κατηγορία

Με δύο αναμετρήσεις θα ανοίξει η αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Β΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας, με την ομάδα του Κάστρου να υποδέχεται στην Λιμνοπούλα την Κρανούλα, ενώ λίγο πιο μετά, οι Τίγρεις υποδέχονται την Δαφνούλα, με τον ενδιαφέρον να εστιάζεται στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι θέλουν τους τρεις βαθμούς για να παραμείνουν κοντά στην τρίτη θέση, μιας και σε αυτή την κατηγορία υπάρχει ακόμη δρόμος.

Έναρξη των αναμετρήσεων.

Γκολ για το Πέραμα!Ανοίγουν το σκορ οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 4ο λεπτό με κεφαλιά του Κωστούλα.Σταυράκι-Πέραμα 0-1

Γκολ για το Σταυράκι!Ισοφαρίζουν αμέσα οι γηπεδούχοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κολιούση στο 7’.Σταυράκι-Πέραμα 1-1

Γκολ για την Ελεούσα!Στο 7’ ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι στο Θεόδωρος Λώλης.Μετά από κόρνερ του Μπουκουβάλα και λάθος της άμυνας της Ανατολής ο Δημήτρης Τσουμάνης από δεξιά έκανε το κοντρόλ και με το δεξί έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Διαμαντή και στα δίχτυα.Ελεούσα-Ανατολή 1-0

Γκολ για τις Λογγάδες!Στο 8 πέναλτι για τους φιλοξενούμενους σε ανατροπή του Χαριζαι από τον Τεροβιτη. Ο Παναγιώτου το εκτέλεσε εύστοχα.Δροσοχώρι-Λογγάδες 0-1

Γκολ για την Ελεούσα!Στο 10’ η Ελεούσα διπλασιάζει τα τέρματα της.Σέντρα από δεξιά και νέο λάθος της άμυνας με τον Μπουκουβάλα να επιχειρεί το αρχικό σουτ απέκρουσε ο Διαμαντής και στην επαναφορά από κοντά ο Βελτσιστας σκοραρέ.Ελεούσα-Ανατολή 2-0

Γκολ για το Κουτσελιό!Οι γηπεδούχοι παίρνουν το προβάδισμα με αυτογκόλ στο 13’.Κουτσελιό-Νεοχωρόπουλο 1-0

Γκολ για την Ανατολή!Στο 15’ η Ανατολή σκοράρει και ξαναμπαίνει στη διεκδίκηση του αγώνα.Ο Μιχάλης Ηλίας κέρδισε με πείσμα τη μπάλα και έκανε τη σέντρα από αριστερά με τον Πάνο να παίρνει την κεφαλιά και να μειώνει.Ελεούσα-Ανατολή 2-1

Γκολ για το Πέραμα!Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάφα βρίσκει στο κάθετο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα στο 23’.Σταυράκι-Πέραμα 1-2

Γκολ για την Ελεούσα! Αντεπίθεση για τη Θύελλα με τον Βελτσιστα να βγαίνει από αριστερά,πάσαρε παράλληλα στον Νουγια ο οποίος βγήκε απέναντι από τον Διαμάντη και τον πλάσαρε εύστοχα.Τέσσερα γκολ μέσα σε ένα 20λεπτο.Ελεούσα-Ανατολή 3-1

Γκολ για την Κόνιτσα!Ο Λάμπρου ανοίγει το σκορ στο 15ο λεπτό.Κόνιτσα-Νεοκαισάρεια 1-0

Γκό για τις Λογγάδες!Πέναλτι στο 38’ για τους Λογγαδες για ανατροπή του Λαλά μου από τον τερματοφύλακα Μάντζιο. Ο Πασχάλης το εκτέλεσε εύστοχα.Δροσοχώρι-Λογγάδες 0-2

Γκολ για την Ελεούσα!Στο 30’ η Ελεούσα πετυχαίνει και τέταρτο γκολ και βάζει πλώρη για τη νίκη και τον τίτλο του πρωταθλητή.Από κόρνερ του Μπουκουβάλα και σύγχυση στην άμυνα της Ανατολής έγινε νέα σέντρα από δεξιά και ο Μουχάνης σούταρε, ο Μαλλατος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με κοντινό πλασέ σκόραρε.Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον βοηθό Διαμάντη όμως στη συνέχεια ο Νέος έδειξε σέντρα,Κάτι που προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.Ελεούσα-Ανατολή 4-1

Ημίχρονο Μέτσοβο-Καστρίτσα 1-1

Γκολ για το Σταυράκι! Στο 52' χέρι του Ντόβα στην περιοχή και απευθείας κόκκινη στον παίκτη του Περάματος.Ο Κολιουσης εκτελεί το πέναλτι και ευστοχεί.Σταυράκι-Πέραμα 2-2

Χαμένο πέναλτι για την Ανατολή!Το κέρδισε ο Κοσυφαρινης σε ανατροπή του από τον Παληοχωρη στο 48’.Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τασιούλας που έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Αρχοντάκη.

Γκολ για το Νεοχωρόπουλο!Ανατροπή στο σκορ για το Νεοχωρόπουλο μέσα σε δύο λεπτά στο Κουτσελιό και προηγείται με 1-2. Ισοφάρισαν με τον Καρτάλη στο 72’ και στο επόμενο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρκο.Κουτσελίο-Νεοχωρόπουλο 1-2

Γκολ για την Κρανούλα!Οι φιλοξενούμενοι παίρνουν το προβάδισμα  με απευθείας φάουλ του Ζήση.Κάστρο-Κρανούλα 1-2

Γκολ για την Καστρίτσα!Ο Ναυρόζογλου βάζει μπροστά τους φιλοξενούμενους.Μέτσοβο-Καστρίτσα 1-2

Γκολ για το Σταυράκι!Ολική ανατροπή για τουσ γηπεδούχους με τον Γώγο.Σταυράκι-Πέραμα 3-2

Δοκάρι για το Δροσοχώρι!Στο 85’ ο Μελιγγιώτης σημαδεύει το δοκάρι παραμένει το 0-2.

Τελικό Κουτσελιό-Νεοχωρόπουλο 1-2

Γκολ για το Σταυράκι!Στο 92‘ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κακανούλια.

Τελικό Σταυράκι-Πέραμα 4-2

Τελικό Κόνιτσα-Νεοκαισάρεια 3-0

Τελικό Δροσοχώρι-Λογγάδες 0-2

Γκολ για την Ανατολή!Μείωσε στις καθυστερήσεις η Ανατολή με τον Μίνη.Ελεούσα-Ανατολή 4-2

Τελικό Ελεούσα-Ανατολή 4-2.Πανάξια πρωταθλήτρια η Θύελλα Ελεούσας.

Τελικό Μέτσοβο-Κάστριτσα 1-2

Τελικό Κάστρο-Κρανούλα 1-2

Τελικό Περίβλεπτος-ΑπείΡωτάν 6-1

Τελικό Αβγό-Συρράκο 3-0