Επτάσφαιροι οι Τίγρεις, νίκησαν Νεοκαισάρεια και Δαφνούλα

04.02.2023 Αναγνώστηκε 542 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Μόνη πρώτη με ένα ματς περισσότερο είναι στη βαθμολογία του Β΄ Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής η Νεοκαισάρεια που επικράτησε με 0-2 του Κάστρου, οι Τίγρεις επικράτησαν με το ευρύ 7-3 του Βελισσαρίου, ενώ η Δαφνούλα με γκολ στο φινάλε κέρδισε με 3-2 την Αετορράχη.

Η Νεοκαισάρεια χάρη στα τέρματα του Δεδέογλου και του Κωστάκη επικράτησαν με σκορ 0-2 του Κάστρου στη Λιμνοπούλα.

Στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ, οι Τίγρεις που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-3 από το Βελισσάριο και ισοφάρισαν στο ημίχρονο, στην επανάληψη έκαναν πάρτι και κέρδισαν με 7-3. Στο βοηθητικό της Κατσικάς, η Δαφνούλα με τέρμα που πέτυχε ο Καντζέλης στα τελευταία λεπτά του αγώνα πήρε σημαντική νίκη (3-2) με αντίπαλο την Αετορράχη.