Φιλική νίκη της Κατσικάς 1-0 το Νεοχωρόπουλο (video)

20.08.2022 Αναγνώστηκε 769 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο της Κατσικάς η Θύελλα επικράτησε 1-0 του Νεοχωρόπουλου το οποίο είχε ως κορυφαίο παίκτη τον τερματοφύλακα Κώστα Πλιάτσικα.

Καλύβας
Χρήστος Καλύβας

Η ομάδα του Νίκου Γκούρα στο πρώτο μέρος είχε την υπεροχή ωστόσο οι προσπάθειες των παικτών του σταματούσαν στον Πλιάτσικα ο οποίος νικήθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Πλασέ του Κυριακίδη στο 16’ η μπάλα άουτ.

Στο 20’ ο Γούλας βγήκε απέναντι από τον Πλιάτσικα έκανε το πλασέ με τον τερματοφύλακα να αποκρούει τη μπάλα.

Δοκάρι για την Κατσικά στο 23’ με δυνατό σουτ του Γούλα, στην επαναφορά της μπάλας πλασέ του Κακαράντζα απέκρουσε ο Πλιάτσικας.

Φάουλ του Μαρούλη στο 27’, κεφαλιά του Κακαράντζα η μπάλα χτυπάει στο πρόσωπο του Πλιάτσικα και απομακρύνεται.

Η υπεροχή της Κατσικάς καρποφόρησε στο 40’ με τον νεαρό Γκέγκα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Σουτ του Μαρούλη στο 43’ απέκρουσε τη μπάλα ο Πλιάτσικας.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και δεν είχαμε τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 56΄ σέντρα του Γιαννάκη από δεξιά, κεφαλιά του Τσουμάνη, στο αριστερό δοκάρι η μπάλα.

Στο 63΄ ασίστ του Ριστάνη, σουτ του Γιαννάκη, βγάζει σε κόρνερ ο Πλιάτσικας.

Στο 78΄ καλό σουτ του Γιαννάκη, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα.

Στο 80΄ η μοναδική καλή φάση του Νεοχωρόπουλου, ένα δυνατό σουτ του Μπουκουβάλα εκτός περιοχής, απέκρουσε ο Διαμάντης.

Διαιτησία: Μπαδήμας (Τζίμα-Ραβάνογλου).

Κατσικά: Διαμάντης, Μπίζιος, Πάνος, Κυριακίδης, Χρύσης, Σκανδάλης, Κολιούσης, Γούλας, Μαρούλης, Κακαράντζας, Γκέγκα

Αγωνίστηκαν και οι: Γιαννάκης, Ριστάνης, Τσουμάνης, Καρμακόλιας, Κολτσίδας

Νεοχωρόπουλο: Πλιάτσικας, Βελογιάννης, Ζήκος, Φώτος, Βάρφης, Πεπόνης, Μπουκουβάλας, Λέκκας, Νάτσιας, Γιαννέτας, Μαραγκός

Αγωνίστηκαν και οι: Γεωργούλης, Τσίλης, Λούπας