Δυνατό φιλικό και ήττα 2-4 για το Κουτσελιό από την Κ 19 (video)

20.08.2022 Αναγνώστηκε 1118 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Δυνατό φιλικό έδωσε σήμερα το Κουτσελιό στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας με την Κ 19 του ΠΑΣ Γιάννινα από την οποία ηττήθηκε με 2-4.

Καλύβας
Χρήστος Καλύβας

Η ομάδα του Σπύρου Τασιούλα αν και είχε αρκετές ελλείψεις στάθηκε ανταγωνιστική στο πρώτο 20λεπτο όμως σε ένα δίλεπτο 0-1 έγινε 0-3 με τους φιλοξενούμενους από το σημείο αυτό και μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους να είναι κυρίαρχοι στο παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε γρήγορα το 0-4 ωστόσο το Κουτσελιό δεν τα παράτησε και κατάφερε να πετύχει δύο γκολ.

Το 0-1 έγινε στο 12’ μετά από εκτέλεση κόνρερ του Πάνου ο Στεργίου έδιωξε τη μπάλα αυτή έφτασε στον Πήλιο και με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα.

Δοκάρι στο 23’ για την Κ 19 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάνου.

Ο ίδιος παίκτης στο επόμενο λεπτό με πλασέ έκανε το 0-2.

Το 0-3 έγινε στο 25’ όταν ο Πάνος εκτέλεσε φάουλ και ο Καφενζής με το στήθος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Στεργίου.

Στο 28’ το Κουτσελιό είχε δοκάρι με τον Αναγνωστόπουλο.

Ο Αθανασίου στο 48’ με σουτ κάνει το 0-4.

Δεύτερο δοκάρι για την Κ 19 στο 52’ με τον Νταφούλη.

Το Κουτσελιό μείωσε σε 1-4 στο 60΄ με εκτέλεση φάουλ του Φαρμάκη ενώ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

Διαιτησία: Τασιούλας.

Κουτσελιό: Στεργίου,Κούτλας, Χ., Κουτσογιάννης, Κρανάς Κ., Φαρμάκης, Κλιτσινάρης, Κούτλας Δ., Δάσκαλος Ι., Αναγνωστόπουλος, Δάσκαλος Α., Κακαράντας.

Αγωνίστηκαν και οι Τάτσης Γ., Κεφάλας, Τάτσης Χ., Κοσμάς Σ., Κοσμάς Π., Καμπότας, Τσαρπέλας, Σιαράβας.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βρακάς, Γερονικολός, Μόσχος, Τσίτας, Καφενζής, Τσίρης, Πήλιος, Λώλης, Σάλο, Πάνος, Φερεντίνος.

Αγωνίστηκαν και οι Θάνος, Νταφούλης, Ναούμης, Ζωγράφος, Αθανασίου, Νίτας, Βλέτσας.