Μαθαίνει αντίπαλο στο Κύπελλο Ελλάδος ο ΠΑΟ Κουτσελιού  

19.08.2022 Αναγνώστηκε 421 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο #Κύπελλο Ελλάδας

Τον αντίπαλό του στην Α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος θα μάθει σήμερα ο ΠΑΟ Κουτσελιού στην κλήρωση που θα γίνει στις 12 μ.μ στα γραφεία της ΕΠΟ, η οποία θα καλυφθεί σε live streaming.

 

Μαθαίνει αντίπαλο στο Κύπελλο Ελλάδος ο ΠΑΟ Κουτσελιού   

Οι αγώνες της 1ης φάσης θα είναι μονοί και θα διεξαχθούν στις 31 Αυγούστου στην έδρα της ομάδας που θα κληρωθεί πρώτη. Ο ΠΑΟ Κουτσελιού θα πάρει μέρος στον ιστορικό θεσμό του ελληνικού ποδοσφαίρου ως φιναλίστ του περσινού Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΣ Ηπείρου.

Από τις 52 Κυπελλούχες ομάδες, καθώς δεν διεξήχθη ο τελικός στην ΕΠΣ Κυκλάδων, οι 48 δήλωσαν συμμετοχή και θα χωριστούν σε 4 ομίλους των 12 ομάδων με γεωγραφικά κριτήρια.

H Aνακοίνωση της ΕΠΟ:
Την Παρασκευή 19 Αυγούστου και ώρα 12:00 θα διενεργηθεί η κλήρωση της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, στην οποία δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι Κυπελλούχες ομάδες των Ενώσεων Ποδοσφαιρικών Σωματείων.

Οι αγώνες της 1ης φάσης θα είναι μονοί και θα διεξαχθούν στις 31 Αυγούστου στην έδρα της ομάδας που θα κληρωθεί πρώτη.

Η διαδικασία θα φιλοξενηθεί στα γραφεία της ΕΠΟ και θα καλυφθεί σε live streaming.

Αναλυτικά τα γκρουπ που χωρίστηκαν με γεωγραφικά κριτήρια. Ο αντίπαλος του Κουτσελιού θα προκύψει από το δεύτερο.

1ο Γκρουπ

Δράμας: ΑΕ Καλαμπακίου

Έβρου: ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Ημαθίας: Αστέρας Τριποτάμου

Θράκης: Πανθρακικός

Καβάλας: Βύρων Καβάλας

Καστοριάς: Παναργειακός Άργους Ορεστικού

Κιλκίς: ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Μακεδονίας: Ιωνικός Ιωνίας

Ξάνθης: Άρης Πετεινού

Πέλλας: ΑΣ Γιαννιτσά

Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου

Χαλκιδικής: Αετός Βαρβάρας

2ο Γκρουπ

Άρτας: Αναγέννηση Άρτας

Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου

Ηπείρου: ΠΑΟ Κουτσελιού

Θεσπρωτίας: ΑΕ Νέας Σελεύκειας

Θεσσαλίας: Πύρασος Νέας Αγχιάλου

Καρδίτσας: Ατρόμητος Παλαμά

Κέρκυρας: Αστέρας Πετρίτη

Κοζάνης: ΑΕ Ποντίων Κοζάνης

Λάρισας: Ελασσόνα

Πιερίας: Βατανιακός

Τρικάλων: ΠΟ Φήκης

Φθιώτιδας: Αστέρας Σταυρού

3ο Γκρουπ

Αιτωλοακαρνανίας: Ναυπακτιακός Αστέρας

Αργολίδας: Φοίνιξ Νέας Επιδαύρου

Αρκαδίας: Ερμής Μελιγούς

Αχαΐας: Διαγόρας Βραχνέικων

Ζακύνθου: ΑΟ Κατασταρίου

Ηλείας: Παμβουπρασιακός

Κεφαλληνίας – Ιθάκης: Παλληξουριακός

Κορίνθου: Πανκαμαριακός

Λακωνίας: Μολαϊκός

Μεσσηνίας: Πανθουριακός

Πρέβεζας – Λευκάδας: Τηλυκράτης

Φωκίδας: Απόλλων Ευπαλίου

 

4ο Γκρουπ

Αθηνών: Ηλιούπολη

Ανατολικής Αττικής: Άρης Βούλας

Δυτικής Αττικής: Πανελευσινιακός

Δωδεκανήσου: ΑΕΡ Αφάντου

Εύβοιας: Νέας Αρτάκης

Ηρακλείου: ΓΠΣ Αλμυρός

Κυκλάδων: ΑΕ Μυκόνου

Λασιθίου: ΑΟ Αγίου Νικολάου

Λέσβου: Αετός Λουτρών

Ρεθύμνου: Ερμής Ζωνιανών

Χανίων: Απόλλων Αγίου Ιωάννη

Χίου: Ποσειδών Καρδαμύλων

Σχολιασμος