Κυριακή, 20 Σεπτέμβριος 2020 21:49
(3 ψήφοι)

Φοβερό το Δροσοχώρι,5-1 την Α.Ε.Μ.(video)

Ιδανική ήταν η πρώτη εντός έδρας αναμέτρηση του Παντελεήμονα Δροσοχωρίου στο πρωτάθλημα του Β’ Ομίλου της Α’ Ερασιτεχνικής, μιας και επικράτησε με 5-1της Α.Ε. Μικρασιατών.

Η ομάδα του Χρήστου Αντωνίου έκανε το απόλυτο νικών στο πρωτάθλημα, ενώ προβληματική ήταν η εικόνα που παρουσίασε στο  παιχνίδι η ομάδα του Χρήστου Βαζάτη.

Πέρα από το γεγονός αρκετών απουσιών, η φιλοξενούμενη ομάδα υπέπεσε σε αρκετά λάθη.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους και μόλις στο πρώτο λεπτό, ο Ναούμης κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Στόλη. Το εκτέλεσε ο ίδιος και έγραψε το 1-0.

Το σουτ του Μπαλαντάνη στο 8’ ήταν άστοχο και στο 15’ ήρθε το δεύτερο γκολ για τον Παντελεήμονα.

Από μπαλιά του Κοκκιάδη, ο Μελιγγιώτης με πλασέ έκανε το 2-0.

Προσπάθειες των γηπεδούχων με Ναούμη και Κοκκιάδη δεν είχαν αποτέλεσμα, με την Α.Ε.Μ να μειώνει σε 2-1 στο 29’.

Από σέντρα  του Κτενά, ο Χρυσοστόμου με κεφαλιά νίκησε τον Νικολάου και ξανάβαλε την ομάδα του στο ματς. Στο επόμενο λεπτό, ο Μούλιας έκανε τη σέντρα και ο Ναούμης έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ. Τρία λεπτά μετά, ο Λούζης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από φάση διαρκείας, όμως, το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ,κάτι που προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων, θεωρώντας πώς το γκολ είναι κανονικό.

Στο 44’ ο Χρυσοστόμου έπιασε το σουτ και ο Νικολάου απομάκρυνε με τις γροθιές. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε και αυτό ιδανικά για τους παίκτες του Αντωνίου. Στο 49’ από φοβερό κλέψιμο του Μανιώτη στον Γκοτζιά, ο Φάνης Μελιγγιώτης δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-1.

Καλή στιγμή στο 53’ με τον Κοκκιάδη και στο 57’ από ασίστ του Μελιγγιώτη, ο Κοκκιάδης έστειλε ανενόχλητος τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-1.

Στο 63’, ο Κοκκιάδης πάσαρε στον Ζώτο και αυτός διαμόρφωσε το τελικό 5-1, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Στο 72’ καλή στιγμή για την Α.Ε.Μ όταν από σουτ του Μούλια, ο Θεοχάρης έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή. Ο Γκοτζιάς στη συνέχεια αναγκάστηκε σε φοβερή επέμβαση από εκτέλεση φάουλ.

Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Κόλλιας- Γκέλης)

Δροσοχώρι (Αντωνίου): Νικολάου, Ντρης, Θεοχάρης Ι,Τσόδουλος, Χαλιάσος, Ζώτος, Γερούκαλης, Μανιώτης(77’ Τζώρτζης), Μελιγγιώτης Θ. , Κοκκιάδης(72’ Θεοχάρης Κ),Ναούμης (72’ Μελιγγιώτης Π.).

Α.Ε Μικρασιατών (Βαζάτης): Γκοτζιάς, Μάντζιος, Σιόντης, Ναυρόζογλου Α (68’ Ντασιάκης), Στόλης, Μπαλαντάνης, Μούλιας, Λούζης, Χρυσοστόμου (50’ Παππάς), Κτενάς, Πηλικίδης.