Σάββατο, 06 Οκτώβριος 2018 18:58
(1 Ψήφος)

Καθάρισε στο πρώτο μέρος, Χαροκόπι- Λογγάδες 6-1 (video)

Στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Maison B Eρασιτεχνικής Κατηγορίας, ο Αετός Χαροκοπίου επικράτησε με το ευρύ 6-1 του Τιτάνα Λογγάδων,με τον Μάριο Κωνσταντή να πετυχαίνει χατ- τρικ σε διάστημα δεκαοκτώ λεπτών.

Η ομάδα του Τάσου Μύταρη ζευγάρωσε τις νίκες στο πρωτάθλημα, καθώς είχε προηγηθεί αυτή απέναντι στους Ραφταναίους και πάει έτσι στους επτά βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Τιτάνα Λογγάδων είχε εξαρχής δύσκολη αποστολή καθώς δεν είχε ούτε ένα αναπληρωματικό ποδοσφαιριστή με αποτέλεσμα όταν τραυματίστηκε ο Μπενέκος στο πρώτο μέρος να υποχρεώνεται να παίζει το υπόλοιπο της αναμέτρησης με δέκα βαθμούς. Έτσι, η ομάδα του Τιτάνα παραμένει στη τελευταία θέση με μηδέν βαθμούς μετά από πέντε αγωνιστικές.

Το Χαροκόπι έχασε τη πρώτη καλή στιγμή στο ματς στο 5’ με τον Παπαδιά να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια τη μπάλα σε πλασέ του Τσιλίκη.

Το σκορ άνοιξε νωρίς-νωρίς για τους γηπεδούχους, με τον Τσιλίκη να κάνει με σουτ το 1-0 στο 9’.

Στη συνέχεια, ο Αετός λίγο έλειψε να ζευγαρώσει τα τέρματά του, όταν ο Θοδωρής Αντωνίου έκανε τη γυριστή κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε ξυστά άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Παπαδιά.

Οι φιλοξενούμενοι, με όσες δυνάμεις διέθεταν, δεν παρέδωσαν τα όπλα και ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στο 18’. Ο Μπενέκος εκτέλεσε φάουλ και ο Μήτσης με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια για το 1-1.

Χρειάστηκε να περάσουν μόλις τέσσερα λεπτά για να ανακτήσει ο Αετός το προβάδισμά του. Ο Τσιλίκης εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κόντραρε κατέληξε σε κόρνερ.

Ο Τσιλίκης εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Παπαδιάς δεν μπόρεσε να μπλοκάρει τη μπάλα, αυτή πήρε ύψος και με κεφαλιά ο Μάριος Κωνσταντής έκανε το 2-1.

Στο 26’ ο Φίλιος έστειλε με πλασέ τη μπάλα άουτ, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες με Νούση , Αντωνίου και  Πολύζο.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 στο 34’ με τον Τσιλίκη να εκτελεί το κόρνερ και ο Κωνσταντής με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-1.

Ο ίδιος παίχτης πέτυχε χατ- τρικ στο 42’ όταν ύστερα από εκτέλεση φάουλ, πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι, στέλνοντας τη  μπάλα στα δίχτυα με πλασέ για το 4-1, κλειδώνοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη για την ομάδα του από το πρώτο ημίχρονο.

Στις αρχές της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 47’ ο Πολύζος έστειλε με σουτ τη μπάλα στο δοκάρι, με το σουτ του ίδιου παίχτη στο 57’ να μην έχει ευτυχή κατάληξη, όπως και τα σουτ των Τάτση και Αντωνίου Β.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ο Αετός πέτυχε ακόμη δυο τέρματα.

Στο 83’ ο Τσιλίκης ύστερα από πάσα του Κωστάκη πλάσαρε τον τερματοφύλακα του Τιτάνα για το 5-1,

ενώ το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Σπύρος Κωστάκης στο 90’ με πλασέ ύστερα από μπαλιά του Χαμπίπη.

Διαιτησία: Ντάρας Β ( Τζόβας Λ- Κολιοφούκας Γ)

Αετός Χαροκοπίου : Νούτσος, Κούτλας (57’ Τάτσης Β), Τάτσης Π, Κωνσταντής, Αντωνίου Θ, Χριστοφορίδης(46’ Κωστάκης Σ), Αντωνίου Β, Κωστάκης Δ, Πολύζος (64’ Πεστάνη), Νούσης ( 46’ Χαμπίπης), Τσιλίκης.

Τιτάν Λογγάδων: Παπαδιάς, Κιτσάκης, Δραγάτης, Πατσαβούρας, Κορδοπάτης, Κοτούπας, Γκόλιας, Μπενέκος, Γιώτης, Μήτσης, Φίλιος.