Δευτέρα, 12 Μάρτιος 2018 01:13
(1 Ψήφος)

Δια πυρός και σιδήρου πέρασαν τα Σερβιανά 1-3 από τα Πράμαντα (video)

Δια πυρός και σιδήρου πέρασε μέσα από τα Πράμαντα ο Θρίαμβος Σερβιανών διατηρώντας έτσι το προβάδισμα των τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη Ανατολή.

Ο Θρίαμβος ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και απείλησε μόλις στο 2’ με τον Διαμαντόπουλο να κάνει το σουτ και τον Κάλλια να αποκρούει τη μπάλα.

Η υπεροχή των φιλοξενούμενων καρποφόρησε στο 16’ όταν ο Ηλίας πάσαρε στον Ρέψη, αυτός βρήκε μέσα στην περιοχή τον Παράσχη και ο τελευταίος από κοντά με πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 22’ ο Διαμαντόπουλος εκτέλεσε φάουλ με τον Κάλλια να αποκρούει τη μπάλα.

Τα Πράμαντα μετά το 25λεπτο άρχισαν να ισορροπούν το παιχνίδι και στο 33’ είχαν μια καλή ευκαιρία με το πλασέ του Χαρατσή να καταλήγει λίγο άουτ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 36’ με ένα καταπληκτικό γκολ του Ζαμπέτα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Κυρικλίδη.

Στο 43’ ο Δόσης Χ. εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.

Νέο δοκάρι στο 45’ για τα Πράμαντα όταν ο Δόσης Χ. έκανε τη σέντρα και ο Χαρατσής με πλασέ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο σοβαρά στο παιχνίδι και την ανωτερότητα τους κατάφεραν να την αξιοποιήσουν πετυχαίνοντας δύο γκολ.

Στο 56’ ο Ηλίας εκμεταλλεύτηκε τη λάθος έξοδο του Κάλλια και πέρασε τη μπάλα από πάνω του κάνοντας το 1-2.

Στο 72’ σε μια διεκδίκηση της μπάλας Μωραίτη-Παράσχη ο διαιτητής Θάνος δίνει φάουλ υπέρ των φιλοξενούμενων, ωστόσο φαίνεται ότι φάουλ δεν υπάρχει μιας και πρώτος βρίσκει τη μπάλα ο παίκτης των Πραμάντων. Την εκτέλεση του φάουλ ανέλαβε ο Ρέψης και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το 1-3.

Να σημειώσουμε ότι στο σημείο αυτό ο διαιτητής κ. Θάνος έκανε διακοπή του αγώνα και πήγε στα αποδυτήρια διότι φίλαθλοι των γηπεδούχων των έβριζαν, ενώ την ώρα που βγήκε από το αποδυτήρια για να ξεκινήσει το ματς και πάλι φίλαθλοι είχαν απρεπή συμπεριφορά προς το πρόσωπο του με τον διαιτητή να πηγαίνει εκ νέου στα αποδυτήρια και την διοίκηση των Πραμάντων και τον προπονητή να προσπαθεί να ηρεμήσει τους φιλάθλους. Μετά από διακοπή 7' το παιχνίδι ξεκίνησε και πάλι.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Ριστάνης για κλωτσιά σε αντίπαλο.

Διαιτησία: Θάνος (Θανασιάς-Κόττορος).

Πράμαντα: Κάλλιας, Μωραίτης, Χαρατσής, Χήρας, Δόσης Χ. (85’ Λιανός), Γερογιάννης, Μπάφας (62’ Δόσης), Νίστας, Ορφανός, Λιόντος (84’ Χρύσης), Ζαμπέτας.

Θρίαμβος Σερβιανών: Κυρικλίδης, Μπάλας, Μουζακίτης, Κομπίλας, Τζήμας (46’ Πάκος), Τσιαφίτσας (87’ Ριστάνης), Αλεξίου (46’ Γιάκος), Ρέψης, Παράσχης, Ηλίας, Διαμαντόπουλος.