Σάββατο, 01 Απρίλιος 2017 18:50
(2 ψήφοι)

«Λύθηκε» στο δεύτερο μέρος, Πήγασος-ΠΑΣ 2015 4-1

Για την 18η αγωνιστική του τρίτου γύρου της κατηγορίας Παίδων και του Β ομίλου, αναμετρήθηκαν Πήγασος και ΠΑΣ 2015, με μεγάλο και δίκαιο νικητή την ομάδα του Πήγασου με 4-1 τελικό αποτέλεσμα.
Καθ΄όλη την διάρκεια του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και τις ευκαιρίες , με τους Σκαργιώτη, Κοτσόνι και Τζοβάρα να μην μπορούν να ευστοχήσουν στο πρώτο μέρος , με το τέλος του να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες και χωρίς τέρματα.
Ό,τι δεν κατάφεραν οι παίκτες του Πήγασου στο πρώτο ημίχρονο το κατάφεραν στο δεύτερο, σκοράροντας τέσσερις συνολικά φορές.
Η αρχή έγινε με το ξεκίνημα της επανάληψης και στο 39΄, με το σουτ του Σκαργιώτη μέσα από την  μεγάλη περιοχή να καταλήγει στα δίχτυα και να ανοίγει το σκορ για το 1-0, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 50΄ πέτυχε και το 2-0 με ωραίο  ψηλοκρεμαστό  σουτ.
Στο 52΄ ο Μπόζιος αυτή την φορά έχασε μεγάλη ευκαιρία με την κεφαλιά- ψαράκι του να βρίσκει το κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.
Στο 55΄ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με τον Σίρα από κοντά.
Λίγο αργότερα όμως,  ο Πήγασος απάντησε πετυχαίνοντας το 3-1 με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοτσόνι, λίγα μέτρα έξω  από την μεγάλη περιοχή, ενώ στο 59΄ ο Γκούβας διαμόρφωσε το τελικό σκορ με πλασέ.

Διαιτησία: Πάνος Σ. (Λιάσκου – Ζαχάκης)

Πήγασος (Μηλιώνης): Μπράχος, Τσαλαπάκας, Τζουμάκας, Παππάς, Ντάκουλας, Σκαργιώτης, Τζοβάρας, Γκούβας, Κοτσόνι, Πανάγου, Μπουκουβάλας. Ενώ αγωνίστηκαν και οι: Μπόζιος, Βλάχας, Αποστολίδης, Ντασιάκης, Μπατσής.