Δευτέρα, 05 Σεπτέμβριος 2011 01:55
(1 Ψήφος)

Θύελλα Κατσικάς- Α.Ε Μικρασιατών 4-2 (videos)

Πραγματική Θύελλα η Κατσικά στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε 4-2 των Μικρασιατών.

Σε ένα παιχνίδι ανατροπών το θέαμα αποζημίωσε τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν. Πρωταγωνιστής για την Κατσικά ο νεαρός Βαρτζιώτης που μόλις μπήκε στον αγώνα πέτυχε δυο γκολ και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Από την άλλη πλευρά οι Μικρασιάτες είχαν ένα καλό πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη όμως αν και προηγήθηκαν στην συνέχεια κατέρρευσαν. Η Κατσικά άνοιξε το σκορ στο 23΄με  τον Δρόσο, για να ισοφαρίσει για την ΑΕΜ σε 1-1 στο 42΄ο Νταλάκας, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 53΄ έδωσε το προβάδισμα με 1-2 στους φιλοξενούμενους. Η συνέχεια όμως ανήκει στην Κατσικά η οποία ισοφάρισε σε 2-2  στο 60΄ με τον Κατέρη και ακολούθησαν δυο ακόμη γκολ από τον νεαρό Βαρτζιώτη(70', 75΄) που διαμόρφωσαν το τελικό 4-2.

Διαιτησία: Μυριούνης (Πασχάλης-Θανασιάς).

Κατσικά: Τσακτσίρας, Γεωργούλης (70΄Σκανδάλης), Κατερίνης. Λισγάρας, Δρόσος, Κατέρης, Χαλιάσος (87΄Μάντζιος), Στέφος (65΄Βαρτζιώτης Β.),Σιάμος, Βαρτζιώτης Χ., Γιαννάκης.

Μικρασιάτες: Παπαστεργίου, Μωραίτης (82΄Δερμιτζόγλου), Σαββίδης, Ξανθάκης, Διαμαντόπουλος, Δάλλας, Μπούσης, Αξιούργος, Τσιόκας (9΄Λ.Τ. Πάτσης), Κουμπής (78΄Ντάκης)Νταλάκας.

*Τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα για την Κατσικά ο τερματοφύλακας Δημήτρης Κατερίνης, ο οποίος θα έχει συμπαίκτη του τον αδελφό του Γιώργο.

Δείτε videos και φωτογραφίες από την χτεσινή αναμέτρηση στο γήπεδο της Κατσικάς:

Επιμέλεια: Χρήστος Καλύβας

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 06 Σεπτέμβριος 2011 10:45